українська російська англійська
Відшкодування втрат майже на 43 млн грн забезпечили аудитори Одещини за перше півріччя 2017 року
17.07.2017 | 09:47
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Упродовж січня-червня 2017 року Південний офіс Держаудитслужби усунув порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 43 млн грн (протягом усього 2016 року цей показник становив 30,4 млн грн).

Завдяки діям одеських аудиторів протягом першого півріччя ц.р. до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств додатково надійшло понад 15 млн грн, що суттєво перевищує аналогічний минулорічний показник (2,8 млн грн). Сума відшкодувань, поновлення незаконних, нецільових витрат і недостач ресурсів становить 27,5 млн грн.

Загальна ж сума виявлених фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, за звітний період становить 55,5 млн грн.

Крім того, протягом першого півріччя ц.р. правоохоронні органи Одещини розпочали досудові розслідування за матеріалами 16 ревізій.

Зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень застосовано у 27 випадках до установ, у яких виявлені порушення.

Загалом одеські аудитори перевірили 52 підприємства, установи та організації, на 90 % з яких виявлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

Також у першому півріччі ц.р. проведено аналіз 60 процедур закупівель за державні кошти загальною очікуваною вартістю 2,2 млрд грн. Порушення законодавства виявлені за 49 процедурами на суму майже 973 млн грн. За рекомендаціями одеських аудиторів попереджено порушень на загальну суму 688 млн грн через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів.

Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами контрольних заходів прийняли 56 управлінських рішень.

За недотримання вимог чинного законодавства 140 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 37 – до дисциплінарної та матеріальної, 5 осіб звільнено із займаних посад.

До Державної служби фінансового моніторингу України передано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 31,4 млн грн для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

 

 

версія для друку