українська російська англійська
Мінсоцполітики у співпраці з експертами та представниками громадськості працюють над вирішенням проблем вразливих категорій дітей
17.07.2017 | 10:27
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

14 липня 2017 року відбулась робоча зустріч фахівців Міністерства соціальної політики, представників Кластеру захисту дітей, Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи та  громадськості з питань розроблення методичної бази у сфері соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих умовах, зокрема тих, що постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Під час виступу заступник директора департаменту захисту прав дітей та усиновлення - начальник відділу соціального захисту дітейВолодимир Вовк звернув увагу присутніх на те, що внаслідок військової агресії з боку Російської Федерації через постійну небезпеку для життя та значний стрес у військовихучасників антитерористичної операції, а також у населення, особливо у дітей, які проживають вздовж лінії розмежування, спостерігаються численні психологічні розлади, такі як порушення сну, розлади уваги, пам’яті, тривожні розлади, захворювання на нервовому ґрунті, емоційне вигорання та інші.

Окрім цього, в умовах військового конфлікту особливого загострення набули проблеми домашнього та ґендерно зумовленого  насильства тощо.

Внаслідок існуючих проблем та психологічного напруження виникає ризик потрапляння означених сімей у категорію тих, що перебувають у складних життєвих обставинах, де батьки не в змозі належним чином виконувати батьківські обов’язки по відношенню до своїх дітей.

Відповідно до міжнародних стандартів у всіх діях щодо дітей першочергова увага приділяється забезпеченню їхніх найкращих інтересів, а в умовах збройного конфлікту – мінімізації його негативних наслідків.

Вкрай необхідним є наразі проведення спільних заходів щодо забезпечення прав вразливих категорій дітей, зокрема тих, що зазнали насильства, постраждали від збройного конфлікту та воєнних дій, на отримання якісних соціальних послуг, психологічної допомоги та реабілітації.

У ході зустрічі напрацьовані кроки подальшої співпраці Мінсоцполітики, Кластеру захисту дітей, наукових установ та громадського сектору щодо організації навчальних заходів для працівників закладів соціального захисту дітей розробки методичних матеріалів щодо впровадження системи підтримки вразливих категорій дітей, зокрема, постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

версія для друку