українська російська англійська
Держпродспоживслужба: Відтепер за право організовувати столичні ярмарки будуть змагатися на ProZorro
18.07.2017 | 16:35
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Головне управління Держпродспоживслужби у м. Київ стало співрозробником контракту на проведення ярмарок, який визначає уніфіковані умови та вимоги до роботи всіх організаторів ярмарок у столиці. Іншим співорганізатором виступила Київська міська державна адміністрація.

Про було повідомлено сьогодні, 18 липня, під час презентації даного документа за участі першого заступника голови КМДА Геннадія Пліса та очільника Головного управління Держпродспоживслужби у миєві Олега Рубана.

Відтепер право на організацію ярмарок у м. Київ буде реалізовуватися через продаж такого права на аукціоні ProZorro. На електронні торги виставлять ярмарки Шевченківського району за адресами: перетин вулиць О. Гончара, 65-А та Б. Хмельницького, 94; перетин вулиць Щусєва й Тираспільської, вул. Ружинська.

Даний контракт базується на виконання вимог Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про захист прав споживачів».

На проведення ярмарок укладатимуться контракти, які будуть однаковими за змістом – визначатимуть організаційні, санітарно-гігієнічні, фінансові вимоги до проведення даних заходів; різнитися буде лише вартість контракту, яка визначатиметься через аукціон ProZorro.

Ярмарки проводитимуться у визначених місяцях, із попередньо зазначеним у контракті порядком розміщення торговельних палаток.

Як зазначив голова міського Головного управління Держпродспоживслужби Олег Рубан, на ярмарках посилена увага приділятиметься захисту прав споживачів: обов’язково буде присутність ветеринарного лікаря (для здійснення ветеринарно-санітарного контролю), наявність наметів для оформлення скарг споживачів та контрольних ваг.

Контракти будуть відрізнятися лише вартістю права на проведення ярмарок - документ визначатиме граничну вартість, яку оператор може стягувати з промисловця за кожну групу товарів. Окремо окреслені та підсилені штрафні санкції. Передбачене здійснення перевірок щодо дотримання норм на регулярній основі.

Начальник головного управління Держпродспоживслужби Олег Рубан вважає, що такий підхід дозволить краще здійснювати контроль за продукцією, що реалізується на ярмарках.

«Люди повинні торгувати у рівних умовах і розуміти, що вони відповідальні за те, що продають», – наголосив Олег Рубан.

«Нинішній рівень організації ярмарків нас не влаштовує. Адже сьогодні відсутні рівні правила гри для всіх. Деякі оператори підписують договори з усіма підприємцями, які бажають брати участь у ярмарках, а деякі роблять це на свій розсуд. Умови щодо цін також не рівні, а штрафні санкції дуже розмиті або ж взагалі відсутні», – додав Геннадій Пліс.

У рамках експерименту на базі двох столичних ринків - «Володимирського» і «Житнього» буде проведено по 3 ярмарки згідно з новими вимогами.

версія для друку