українська російська англійська
Олексій Кудрявцев: Злагоджена робота усіх ланок держархбудконтролю - необхідний фактор інвестиційної привабливості будівельної галузі
19.07.2017 | 16:44
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

18 липня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев провів виробничу нараду з керівниками територіальних органів ДАБІ, у рамках якої підведено підсумки діяльності у першому півріччі поточного року.

«Центральний апарат, територіальні органи ДАБІ та новоутворені органи держархбудконтролю на місцяхвсі ми робимо одну спільну справу, для того щоб покращити бізнес-клімат у регіонах та вивести будівельну галузь на якісно новий рівень розвитку. Адже Україна поступово, але впевнено змінюється, рухається вперед, і стояти на місці ми не маємо права», - відзначив Олексій Кудрявцев.

Він наголосив, що ДАБІ надає місцевим інспекціям максимальну консультативну та методичну допомогу. В той же час, Держархбудінспекцією забезпечується і нагляд за діяльністю утворених у рамках децентралізації органів. Так, у січні-червні здійснено 26 планових та 59 позапланових перевірок.

У межах нагляду за діяльністю уповноважених органів містобудування та архітектури проведено 634 перевірки. За результатами таких заходів зупинено дію чи скасовано низку рішень, прийнятих об’єктами нагляду.

У рамках державного архітектурно-будівельного контролю здійснено понад 7,7 тис. перевірок об’єктів будівництва. 

Проведено більше 1,3 тис. заходів контролю за ліцензіатами. З них 46% - у Києві та області, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Полтавській областях.

Крім того, у січні-червні Держархбудінспекцією опрацьовано на 18% більше, ніж у першому півріччі  минулого року, документів декларативного та дозвільного характеру. Така тенденція пов’язана зі змінами у законодавстві та спрощенням процедур, у тому числі щодо початку будівництв об’єктів незначного класу наслідків (СС1), що зумовило зростання їх кількості по Україні.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, звернув увагу керівників територіальних органів на унеможливленні відмови чи повернень на доопрацювання дозвільних документів на будівництво об’єктів незначного класу наслідків (СС1): «Сьогодні малий та середній бізнес є значною рушійною силою для розвитку галузі. Подавши документи особа, повинна вже на наступний день мати можливість почати будівництво. І ми повинні забезпечити ці умови організаційно та практично».

На завершення представники Національного антикорупційного бюро України та Міністерства внутрішніх справ провели для керівників територіальних органів Держархбудінспекції короткий тематичний семінар з питань запобігання корупції.

версія для друку