українська російська англійська
Фінансування програми із виплати компенсацій за економію субсидій має розпочатися невідкладно, - Павло Розенко
20.07.2017 | 13:43
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Фінансування програми із монетизації економії субсидій має бути розпочате невідкладно. Відповідне доручення Міністерству фінансів України у ході селекторної наради дав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Довідково: Уряд Володимира Гройсмана на засіданні 26 квітня ухвалив рішення про початок процесу монетизації субсидій. Глава Уряду повідомляв, що рішення торкнеться щонайменше 1,5 млн родин, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Це рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Рішення Уряду оформлено у відповідну постанову Кабінету Міністрів України № 300, яку підписав Прем’єр-міністр України. Документом внесено зміни  до деяких постанов Уряду, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Окрім того, документ обумовлює ухвалення наступних кроків, в тому числі щодо запровадження механізмів монетизації зекономлених грошей.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив, що станом на 15 липня, із 1580 підприємств-надавачів послуг з електро- та газопостачання 1550 підприємств надали органам соцзахисту населення списки субсидіантів, які претендують на отримання компенсації.

«Загальна кількість отримувачів субсидій включених до списків на право отримання відповідної компенсації складає біля 2 млн осіб. На сьогодні до управлінь соцзахисту подана 761 тисяча заяв», - зазначив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр закликав місцеву владу більш активно інформувати громадян, які мають право на отримання компенсації, про необхідність подання до місцевих управлінь соцзахисту населення заяв, у яких мають бути вказані реквізити (банківський рахунок або відділення «Укрпошти») для отримання готівкових коштів. «Протягом двох тижнів ця робота має бути завершена, щоб в серпні ми вже почали виплачувати кошти», - наголосив Павло Розенко.

Віце-прем’єр також повідомив, що найбільша кількість заяв прийнята у Кіровоградській, Херсонській та Полтавській областях.

версія для друку