українська російська англійська
Європейський інвестиційний банк готовий розширяти портфель співпраці з Україною
20.07.2017 | 15:33
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілією Чернявською. Голова представництва повідомила про головні проекти, що наразі імплементуються в Україні, найближчі плани та перешкоди, які виникають на етапі узгодження та реалізації проектів.

За словами Лілії Чернявської, наразі разом із Міністерством фінансів остаточно опрацьовується механізм розподілу коштів за проектом «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Глава представництва ЄІБ в Україні висловила надію, що програма фінансування, в результаті якої бенефіціари 669 проектів зі cхідної України отримають кошти на відновлення об’єктів інфраструктури, запрацює вже найближчим часом.

Віце-прем’єр своєю чергою також підкреслила важливість проектів, спрямованих на допомогу малому та середньому бізнесу в Україні. Сьогодні ЄІБ має два інструменти з надання позик МСБ. Окрім загального, існує і той, що працює лише з аграріями. Також планується запуск третього інструменту – Фонду гарантування позик. Його ціль – взяти на себе зобов’язання банків з гарантування позик та полегшити процедуру надання ними кредитів.

Загалом плани ЄІБ в Україні передбачають підтримку проектів на суму понад 5 мільярдів євро. Серед найбільших проектів з розвитку інфраструктури українських міст  – продовження будівництва третьої лінії метро у Харкові. Сумарна запланована позика за цим проектом від ЄІБ та ЄБРР складе 320 мільйонів євро.

Серед інших, не менш важливих ініціатив, – модернізація автодорожньої мережі та поліпшення безпеки дорожнього руху у п’яти великих українських містах (Київ, Харків, Дніпро, Львів та Одеса). Проект передбачає, зокрема, впровадження європейських стандартів при будівництві та ремонті доріг і міжміського сполучення, і в містах. «Принцип «менш безпечно, але дешево» треба викорінювати та впроваджувати європейські стандарти», – наголосила Лілія Чернявська. Окрім цього, передбачено розвиток інфраструктури громадського транспорту та розбудову велодоріжок.

ЄІБ також активно співпрацює з підприємствами енергетичного сектору України. Зокрема, у грудні очікується підписання проекту з енергетичної безпеки та незалежності з ПАТ «Укргазвидобування» на 37 мільйонів євро. Окрім цього, Банк пропонує допомогу у сфері кібербезпеки, що особливо актуально для України з огляду на гібридну агресію Росії.

Віце-прем`єр також повідомила про готовність України до розвитку відносин у сфері цифрової економіки та висловила надію, що незабаром Україну відвідає новопризначений Єврокомісар з питань цифрової економіки та цифрового суспільства.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Голові представництва ЄІБ за масштабні та надзвичайно важливі для України проекти Банку і запевнила в підтримці їх реалізації.

версія для друку