українська російська англійська
Держпраці веде активну роботу по децентралізації з представниками об'єднаних територіальних громад
20.07.2017 | 17:26
ДЕРЖАВНА СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

За Постановою КМУ №295 від 26 квітня 2017 року «Деякі питання реалізації ст.259 КЗпПУ та ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частина повноважень Держпраці делегована органам місцевого самоврядування. А саме: здійснення державного контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин покладається й на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. Так, Державна служба України з питань праці веде активну роботу  з роз’яснення процедури створення структурних підрозділів, в яких працюватимуть інспектори праці об’єднаних територіальних громад.

Голова Держпраці Роман Чернега з робочими візитами відвідав Вінницьку та Сумську області, де зустрівся з керівництвом обласних державних адміністрацій та представниками об’єднаних територіальних громад.

На Вінничинні Роман Чернега ознайомився зі специфікою роботи департаменту самоврядного контролю Вінницької міської ради, на який покладено завдання з виконання Постанови КМУ № 295.

У Сумській області Голова Держпраці зосередився на процедурі створення структурних підрозділів, де працюватимуть інспектори праці об’єднаних територіальних громад, а також наголосив на всебічній підтримці фахівців Держпраці у впровадженні вимог Постанови КМУ №295.

«Постанова КМУ  № 295 запроваджує нові підходи у відносинах держави та бізнесу.  Інспектори праці, за бажанням роботодавця, можуть провести аналіз стану  дотримання законодавства  про працю  та надати рекомендації  з його застосування. Такі заходи мають попереджувальний  характер, і за їх результатами штрафні санкції за порушення не застосовуються. Власне основне завдання інспекторівпроконсультувати та допомогти роботодавцям, постійно проводити превентивну роботу», – зазначив Голова Держпраці.

 

версія для друку