українська російська англійська
Павло Розенко: Треба розширювати мережу аптек - учасниць програми "Доступні ліки"
21.07.2017 | 11:41
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко наголошує на необхідності посилити роботу місцевої влади із залучення якомога більшої кількості аптек до участі в урядовій програмі «Доступні ліки». Про це він сказав під час робочої наради з керівництвом Одеської області.

«Наше з вами стратегічне завдання - якомога більша кількість аптек має бути залучена до цієї програми і в кожній аптеці має бути весь асортимент ліків», - сказав він.

Довідково: Уряд Володимира Гройсмана започаткував програму «Доступні ліки» у квітні поточного року з метою вирішення одного з ключових завдань – покращання добробуту українців і подовження тривалості життя в Україні. Програма передбачає надання безкоштовних ліків або відшкодування частини вартості ліків від серцево-судинних захворювань, астми та діабету. Джерело фінансування - кошти Державного бюджету, і, як зазначав Глава Уряду, програма є цілком «по кишені» державі. Наразі урядовці, за пропозицією Глави Уряду, прораховують можливість розширення програми і введення в неї більш широкого спектру препаратів. Уряд веде постійний моніторинг роботи програми, оперативно реагуючи на всі випадки невиконання або неналежного виконання урядових доручень на місцях. В травні Прем’єр Володимир Гройсман дав доручення Віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун разом із головами місцевих органів влади постійно аналізувати стан виконання програми «Доступні ліки», визначати проблемні питання і пропонувати шляхи їх вирішення. В разі необхідності Глава Уряду доручив проводити селекторні наради.  

Павло Розенко нагадав, що в програму входять 156 препаратів, а протягом двох тижнів МОЗ внесе зміни, і асортимент включатиме вже більше 200 лікарських засобів.

«Урядова програма «Доступні ліки» - це дуже серйозне і амбітне завдання, яке ми перед собою поставили. Нам вдалося запустити цю програму вперше за роки незалежності України», - підкреслив Віце-премєр-міністр

 

 

версія для друку