українська російська англійська
Прем'єр-міністр виступає за створення великого фонду для підтримки українських стартапів
21.07.2017 | 14:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за створення великого фонду для підтримки українських стартапів, який може бути профінансований за рахунок Державного бюджету та коштом крупних міжнародних інвесторів.  Відповідну пропозицію Глава Уряду висловив під час зустрічі з членами наглядової ради ГО "Українська асоціація венчурного та приватного капіталу", що займається залученням венчурних  інвестицій у високотехнологічні галузі України.

Учасники зустрічі наголосили, що інвестори зацікавленні вкладати кошти в низку галузей України, зокрема ІТ-сферу, кібербезпеку, технології подвійного призначення, військові технології. І створення фонду могло б сприяти оптимізації процесу пошуку та запрошення інвесторів рівня, приміром, Європейського інвестиційного фонду. 

Глава Уряду запропонував сформувати концепцію роботи фонду і поєднати його діяльність з роботою Ради інновацій, утвердження якої відбудеться найближчим часом.  Володимир Гройсман додав, що обговорення та схвалення такої концепції дозволить Уряду швидко опрацювати можливості участі держави у формування бюджету фонду.

Прем’єр висловив переконання, що в Україні потрібно «створити замкнену екосистему підтримки інвестицій та інновацій», яка сприятиме розробці технологічних рішень та впровадженню їх в економіку, а заразом зніме накопичені проблеми інвестиційного розвитку в частині, зокрема тиску на бізнес. «Замовчувати тиск на бізнес не збираюся. Для мене це принципове питання», – підкреслив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що зараз вже є чотири дієві механізми такої системи: Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Національний комітет з промислового розвитку, Офіс з просування експорту, Рада з підтримки інновацій. «Це такі інструменти, які дозволяють нам системно вирішувати проблеми», – сказав Глава Уряду.  

версія для друку