українська російська англійська
На Запоріжжі Держенергоефективності розкривало переваги ЕСКО-механізму та енергоменеджменту в бюджетних установах
21.07.2017 | 19:03
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

«В Україні близько 70 тис. бюджетних установ, що споживають енергоресурси понадміру. На їх оплату витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів. Зменшити енергоспоживання та відповідно й комунальні платежі, термомодернізувати будівлі та створити комфортні умови перебування у них  -  все це допоможуть зробити ЕСКО-інвестори», - зауважив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт 21 липня в Запорізькій облдержадміністрації у ході семінару щодо запровадження енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері Запорізької області.

«Приємно відмітити, що Запорізька область готується приймати ЕСКО-інвесторів. Для цього в регіоні проаналізовано та оприлюднено більше 600 потенційних ЕСКО-об’єктів», - нагадав О. Корчміт та додав, що інформацію про ці об’єкти можна знайти на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1.

У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков запевнив, що для Запорізької області, враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, питання енергозбереження знаходиться на першому місці.

У Запорізькому регіоні обласною владою запроваджено енергомоніторинг у 138 об’єктах соціальної сфери (закладах охорони здоров’я, освіти, культури), що розташовані у 31 населеному пункті та містах. Енергомоніторинг також ведеться у п’яти  містах: Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Енергодарі та Пологах.

У важливості впровадження енергоменеджменту саме у бюджетних установах переконав директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Євген Магльованний.

«Без залучення додаткових коштів лише завдяки енергоменеджменту можна очікувати на 5%-10% економії енергоресурсів. Скоротити енергоспоживання на 20% можна  після налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів», - повідомив Є. Магльованний.

Про підвищений інтерес місцевої влади та громади до питань енергоефективності свідчить і успішність програми «теплих» кредитів в регіоні. Так, Запорізька область займає 2-е місце за кількістю і 3-е місце за сумою виданих «теплих» кредитів для ОСББ. Також, в області діє програма додаткового відшкодування 10-15% суми кредиту для фізичних осіб і 20% - для ОСББ і ЖБК.

Довідково

Семінар організовано Держенергоефективності спільно із Запорізькою облдержадміністрацією за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

версія для друку