українська російська англійська
Співпраця з Європейським інвестиційним банком в енергетичному секторі допоможе реалізувати проекти для зміцнення енергетичної безпеки України
21.07.2017 | 19:37
Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч з представниками Європейського інвестиційного банку з метою обговорення подальшої співпраці з реалізації проектів в енергетичному секторі.

Учасники зустрічі обговорили кредитний портфель ЄІБ у державному секторі енергетичної сфери,який охоплює проекти в електроенергетиці та нафтогазовому комплексі.

Наталія Бойко наголосила, що ресурси Європейського інвестиційного банку є одним з основних джерел фінансування надважливих проектів в енергетиці. Інформуючи про напрямки реформ енергетичного сектору та курсу держави на євроінтеграцію, Наталія Бойко окреслила пріоритетні завдання, серед яких лібералізація енергетичних ринків, реформа вугільної галузі, диверсифікація постачання імпортованих первинних джерел енергії, а також приватизація та корпоратизація об’єктів ПЕК.

«Модернізація існуючої енергетичної інфраструктури , а також посилення надійності та якості енергозабезпечення є одними з надважливих завдань для енергетичної безпеки держави», - звернула увагу Наталія Бойко на потребу залучення коштів для модернізації об’єктів енергетики.

У контексті перспективи майбутнього співробітництва учасники зустрічі обговорили можливість започаткування та підготовки нових проектів в енергетиці.

Заступник директора Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Віталій Кушніров акцентував увагу на незмінності підходу Міністерства до якості підготовки нових проектів та подальших намірах збереження динаміки співпраці з Банком.

За підсумками обговорення визначили кроки щодо подальших спільних дій, які сприятимуть пришвидшенню реалізації спільних інвестиційних проектів, залучення ресурсів Банку для нових проектів з фінансової, технічної та консультаційної підтримки з метою вирішення складних завдань та досягнення амбітних цілей щодо зміцнення енергетичної безпеки та досягнення енергетичної незалежності.

На зустрічі були присутні представники підприємств ДП «НЕК «Укренерго» та ПрАТ «Укргідроенерго», які подякували за підтримку в реалізації проектів та окреслили горизонт стратегічного співробітництва.

версія для друку