українська російська англійська
Остап Семерак та Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії обговорили можливість посилення співпраці між країнами у питаннях охорони довкілля
24.07.2017 | 14:10
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Австрії в Україні Герміне Поппеллер. Зокрема, сторони обговорили стан імплементації права ЄС у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Остап Семерак зазначив, що вперше за 25 років український Уряд визначив питання охорони довкілля одним із важливих пріоритетів державної політики. 

У цьому контексті Остап Семерак наголосив на важливості реформування існуючих нині в Україні органів природоохоронного нагляду та контролю і створення натомість структур, які б відповідали сучасним вимогам та могли використати на практиці кращий досвід ЄС у питаннях охорони довкілля.

Окремо сторони обговорили перспективи українського ринку відновлювальної енергетики для австрійських інвесторів. Остап Семерак зауважив, що Австрія запроваджує велику кількість сучасних технологій у цій сфері, які б могли бути цікавими для України у питаннях посилення позицій щодо енергоефективності та енергетичної незалежності нашої країни. Він наголосив, що український Уряд максимально спрощує умови для ведення бізнесу та закликав австрійських інвесторів інвестувати в  «зелені проекти» на території України.

Особливу увагу Надзвичайний та Повноважний посол Австрії звернула на проблеми стану навколишнього середовища на території Донбасу.

Водночас Остап Семерак запевнив, що для України є вкрай важливою  екологічна реабілітація власних територій, які постраждали у результаті бойових дій. Він також висловив сподівання, що Австрія як головуюча країна в  Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) буде надалі стояти на позиціях деескалації конфліктів, відновлення міждержавної довіри, що є важливим елементом для подальшого становлення та запровадження у світі моделі сталого розвитку.

Також у ході візиту відбувся обмін думками щодо перспективних напрямків міжнародного співробітництва між Україною та Республікою Австрія, зокрема, у питаннях охорони довкілля та  можливості реалізації спільних природоохоронних проектів.

 

версія для друку