українська російська англійська
Ігор Жданов взяв участь у відкритті меморіальної дошки пам'яті воїна-добровольця Георгія Тороповського
24.07.2017 | 19:41
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

23 липня в Дніпровському районі столиці відкрили пам'ятну дошку загиблому захиснику України Георгію Тороповському.

Загартований трагічними подіями на Майдані, неповнолітній Георгій пішов боронити свою Батьківщину від збройної агресії РФ. Його захоплення авіацією знадобилося під час початку збройного конфлікту на Сході. За кресленнями Тороповського  добровольцями були створені перші безпілотники для українських військових.

Воїн-доброволець 40-го батальйону територіальної оборони «Кривбас» з позивним Hunter зумів пройти запеклі бої під Мар'їнкою, вийшов живим з Ілловайського котла, але трагічно загинув у вересні 2014-го повертаючись після короткої відпустки до зони АТО.

Він був розумний, хоробрий, неординарний. Таким «просто Жору» згадували його рідні, друзі, бойові побратими, волонтери.

Вшанувати пам'ять Героя прибув й Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, адже знав його з дитинства. Він відзначив, що незважаючи на те, що Георгій  безпосередньо брав участь у бойових діях на Сході, має державні нагороди, офіційного статусу “учасника бойових дій” він не має. Як не мають його й сотні юнаків та чоловіків, які стали на захист власної країни у складі добробатів. Тож буде докладати зусиль, аби відповідні зміни, що враховуватимуть особливий статус добровольців, були внесені до законодавства.

Право відкрити меморіальну дошку було надано комбату 40-го батальйону «Кривбас» Олександру Мотрію.

Мама загиблого Героя Тетяна Тороповська подякувала всім небайдужим за реалізацію задуму по увічненню пам’яті її сина.

Іменем українського захисника названі дві вулиці — у місті Борисполі та Києві. На останній на будинку під номером 49/5 й відкрили дошку пам'яті Героя-киянина, воїна-добровольця 40-го батальйону “Кривбас” Георгія Тороповського Hunterа .

 

версія для друку