українська російська англійська
ЄСПЛ визнав, що Україна не несе відповідальності за порушення прав людини на окупованому Донбасі, - Іван Ліщина
26.07.2017 | 12:54
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав відсутність порушення Україною Європейської Конвеції з прав людини прав ув’язненого Олександра Хлєбіка, мотивуючи своє рішення тим, що Україна не несе відповідальності за порушення прав людини на окупованих територіях.

Олександр Хлєбік звинувачував Україну в тому, що українські суди не розглядають апеляцію на рішення, яким позивача було засуджено до майже 9 років тюрми. Дане рішення було ухвалене ще у 2013 році одним із судів Луганської області, який нині перебуває на неконтрольованій українською владою території.

Зважаючи на те, що українська сторона, через захоплення частини своєї суверенної території терористами при підтримці Російської Федерації не має змоги отримати матеріали справи, ЄСПЛ прийняв рішення відмовити у розгляді даної скарги.

За словами Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Івана Ліщини, суд вперше виніс рішення на користь нашої держави мотивуючи його втратою контролю над частиною української території.

«ЄСПЛ своїм рішенням визначив, що наша держава робить усе від неї залежне, аби вирішити проблеми, пов'язані із втратою контролю над частиною своєї території. Більше того, своїм рішення Європейський суд з прав людини фактично констатував, що Україна не може нести відповідальність за тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей та відповідно за порушення прав людини на цих територіях», - прокоментував рішення Урядовий уповноважений.

 

 

версія для друку