українська російська англійська
Допомога США значно посилює Збройні Сили України, - Віктор Муженко
27.07.2017 | 10:34
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Про стан двостороннього військового співробітництва та реформування ЗС України йшлося під час протокольної зустрічі начальника Генерального штабуГоловнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка із тимчасово виконуючою обов’язки заступника помічника Міністра оборони США з політики міжнародної безпеки пані Лаурою Купер, яка відбулася 26 липня у Києві.

«Ми вдячні за постійну увагу Уряду США до ситуації в Україні, допомогу та підтримку, - зазначив генерал армії України Віктор Муженко. - Консультативно-дорадча допомога, яку надають американські радники, а також підготовка особового складу підрозділів за участі американських інструкторів значно посилює Збройні Сили України. Ми щодня відчуваємо цю допомогу і дуже її цінуємо».

З початку 2014 року американською стороною передано матеріально-технічної допомоги та витрачено на підготовку ЗС України понад 600 млн доларів США. У рамках діяльності лише Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовкиУкраїна підготовлено сім батальйонів Збройних Сил України, наразі триває підготовка ще одного батальйону. Загалом, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки з 2015 року пройшли вишкіл з американськими фахівцями майже 4 тисячі військовослужбовців ЗС України та 104 інструктори.

Завдяки роботі Групи радників з питань доктрини та військової освіти триває інтенсивна робота щодо приведення до стандартів НАТО документів з підготовки та всебічного забезпечення Збройних Сил України.

Під час зустрічі сторони обговорили подальші шляхи практичної реалізації двостороннього військового співробітництва. Зокрема, перспективи діяльності Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування (БООК), розвитку професійного сержантського корпусу, системи логістичного, а також медичного забезпечення.

Генерал армії України Віктор Муженко висловив вдячність за постійну увагу Уряду США до ситуації в Україні, допомогу та підтримку.

«Черговим підтвердженням цього є призначення та нещодавній візит в Україну спеціального представника Державного департаменту США з питань України пана Курта Волкера. Впевнений, таке кадрове рішення надасть додаткового поштовху у мирному врегулюванні подій на сході України», - зазначив він.

Своєю чергою Лаура Купер висловила запевнення щодо подальшої підтримки Збройних Сил України та плідної співпраці.

версія для друку