українська російська англійська
За протоколами НАЗК та рішеннями судів до держбюджету з політичних партій має бути стягнено майже 1,3 млн гривень
27.07.2017 | 16:38
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє, що за протоколами, складеними уповноваженими особами НАЗК на керівників (уповноважених осіб) політичних партій, накладено штраф у розмірі 290 тисяч 700 гривень. 

Протягом 2016 – 2017 років уповноважені особи НАЗК склали 171 протокол про адміністративні правопорушення за результатами аналізу звітів політичних партій, з них  164 протоколи вже направлено до суду.

Так, порушення стосувались порядку подання звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду. Відповідні протоколи склав Департамент з питань запобігання політичній корупції стосовно 132 партій. Стаття 21221 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за таке правопорушення у вигляді накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

За порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії Департамент з питань запобігання політичній корупції склав 38 протоколів. Відповідальність за таке правопорушення передбачає стаття 21215 КУпАП, а саме накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону. Наразі загальна сума внесків, що підлягають конфіскації за рішеннями судів, становить 983 тисяч 118 гривень 06 коп.(докладніше щодо суми внесків, що підлягає конфіскації по кожній партії в інфографіці).

Загалом згідно із постановами судів визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 21221, 21215 КУпАП, та притягнуто до адміністративної відповідальності 70 осіб

 

версія для друку