українська російська англійська
Поглиблення співпраці України та Естонії - запорука зміцнення енергетичної безпеки обох країн
28.07.2017 | 10:55
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відбулася робоча зустріч заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко з Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Гертом Антсу. Сторони обговорили широкий спектр питань двосторонньої співпраці в контексті майбутнього головування Естонії в Раді Європейського Союзу, яке розпочнеться у другому півріччі 2017 року.

Наталія Бойко висловила подяку естонській стороні за послідовну підтримку України на шляху повернення до європейського дому. “Ми високо цінуємо допомогу Естонії, її принципову позицію щодо підтримки територіальної цілісності України, невизнання підступної та злочинної анексії Криму. Ми відчуваємо цілковите розуміння з боку естонської сторони тих викликів, з якими зіштовхнулася наша країна у своїй новітній історії” – зазначила посадовець.

Заступник Міністра поінформувала про хід виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в секторі енергетики, відмітивши позитивну динаміку реформ в енергетичному секторі країни, а також окресливши основні напрямки роботи, над якими наразі активно працює Міненерговугілля. “Україна послідовно просувається на шляху виконання Угоди про асоціацію. Ми досягли певних результатів у реформі ринку природного газу, що є важливим елементом розбудови загальноєвропейської енергетичної співпраці. Також на часі знаходиться імплементація нової моделі ринку електричної енергії” – підкреслила Наталія Бойко.

Крім того, вона наголосила, що одним із пріоритетних завдань Міністерства є забезпечення виконання логіки Угоди про умови об’єднання з ENTSO-E. “Синхронізація ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи є кроком до зміцнення енергетичних відносин між Україною та країнами ЄС, що дозволить більш ефективно використовувати електроенергетичний потенціал України в регіональному сенсі. Для нас важливо забезпечити своєчасне виконання Угоди та зберегти її логіку імплементації” – зазначила заступник Міністра.

Беручи до уваги спільні виклики, які продукуються з боку північного сусіда, Наталія Бойко підкреслила, що уряд України продовжує роботу щодо реалізації спільних інтересів з ЄС, зокрема повноцінної інтеграції своїх енергоринків у європейські енергетичні системи, тим самим підвищуючи рівень енергетичної безпеки регіону. «Пріоритетними завданнями Уряду України залишаються диверсифікація джерел, шляхів та постачальників енергоресурсів, забезпечення енергетичної безпеки та досягнення енергетичної незалежності країни. Це матиме позитивний ефект на регіональну енергобезпеку», - зауважила Наталія Бойко.

Окрему увагу сторони приділили геополітичним викликам енергетичній безпеці обох країн. Заступник Міністра підкреслила неприпустимість побудови політично вмотивованих проектів, яким єПівнічний потік-2”, зазначивши, що Україна готова до рішучих кроків з метою відстоювання спільних європейських енергетичних інтересів. “Норд Стрім-2 не має нічого спільного з бізнесом. Проект є цілковито політичним, більш того, він є неприйнятним з точки зору політики диверсифікації, яку проводить ЄС. Україна залишається надійним транзитером природного газу до Європи, тому ми розраховуємо на підтримку європейських партнерів у збереженні транзитного потенціалу нашої держави” – резюмувала Наталія Бойко.

У підсумку заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України висловила впевненість, що головування Естонії в Раді ЄС сприятиме прагматичному енергетичному діалогу між Україною та країнами ЄС. За результатами зустрічі сторони погодились про необхідність подальшої розбудови співпраці у напрямку зміцнення енергетичної безпеки обох країн.

 

версія для друку