українська російська англійська
У лісах зони відчуження створюють протипожежні розриви
03.08.2017 | 12:14
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

У червні 2017 року Державне спеціалізоване підприємство «Північна Пуща» з метою попередження пожеж у зоні відчуження розпочало роботи з розчищення місць майбутніх протипожежних розривів (смуг шириною близько 100 м) від дерев та чагарників. На даний момент це близько 15 га, або 1,5 км.

За словами фахівців ДСП «Північна Пуща», найбільш масштабними та небезпечними були пожежі у 2015 році, загальною площею більше 16 тис. га, які пошкодили лісові насадження на площі 10420 га (38 випадків), а також завдали екологічної шкоди довкіллю. За даними лісовпорядкування 2016 року виявлено 6198,5 га насаджень, загиблих внаслідок пожеж 2015 року.

Необхідність створення протипожежних розривів підтверджено базовим лісовпорядкуванням 2016 року та рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Щорічний обсяг цих робіт, запроектований лісовпорядкуванням 2016 року, становить 151,6 га (або близько 16 км).

 Створення протипожежних розривів є важливою процедурою у системі протипожежного захисту лісів зони відчуження. Необхідно попередити перетворення невеликих загорань у великомасштабну лісову пожежу для запобігання вторинного перенесення радіоактивних частинок із зони горіння на значні відстані, можливо навіть за межі зони відчуження.

У подальшому на розчищеній території буде проведено викорчовування пнів та влаштовано автомобільну дорогу, мінералізовані смуги та всі інші необхідні елементи згідно вимог до конструкції протипожежного розриву.

 

версія для друку