українська російська англійська
Держпродспоживслужба та бізнес-асоціації координуватимуть свої дії в питаннях експорту
03.08.2017 | 15:52
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом з бізнес-асоціаціями налагодять роботу із систематизації та узагальнення інформації щодо експортного потенціалу вітчизняних суб’єктів господарювання. Питання такого співробітництва обговорив Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук під час зустрічі з представниками ряду профільних бізнес-асоціацій. Участь у зустрічі також взяли спеціалісти Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства закордонних справ України.

Андрій Жук, зокрема наголосив, що у питаннях відкриття нових ринків та експортного потенціалу Держпродспоживслужба орієнтується на запити бізнесу: «Однак, часто буває, що до Держпродспоживслужби надходять запити від окремих суб’єктів господарювання. Ми включаємося в роботу, запускаємо процеси, які зазвичай є досить тривалими, а в результаті виявляється, що до цього часу експорт суб’єкта господарювання вже не цікавить», - зазначив Перший заступник.

Саме тому, підкреслив він, Служба розраховує на підтримку та активну участь асоціацій у питаннях збору інформації про товарну лінійку української продукції, потенційні країни-імпортери та загальну зацікавленість виробників у ринках збуту.

Учасники зустрічі зійшлися на думці, що оновлювати таку інформацію доцільно щоквартально.

За результатами переговорів прийнято рішення напрацювати проект меморандуму про співробітництво між Держпродспоживслужбою та асоціаціями, у якому детально прописати зобов’язання сторін щодо питання оцінки експортного потенціалу вітчизняних суб’єктів господарювання. Планується, що такий документ буде підписаний на початку вересня.

 

 

версія для друку