українська російська англійська
Наше завдання - реалізувати проекти із заміщення антрациту, - Ігор Насалик
03.08.2017 | 20:25
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

«Наше завдання - не диверсифікувати постачання антрациту, а здійснити його заміщення», - наголосив Ігор Насалик під час зустрічі з експертами реформи Енергетичного сектору РПР в межах Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції». Міністр поінформував про заходи з метою переведення котлоагрегатів з антрацитового на газове вугілля. Таку роботу вже розпочато. Зокрема, для заміщення дефіцитного антрацитового вугілля з 2016 року реалізується пілотний проект переведення енергоблоків № 2 та № 5 Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» на газову групу вугілля. У травні цього року енергоблок № 2 увімкнено в мережу для виконання пусконалагоджувальних робіт, реконструкція енергоблока № 5 триває.

Ігор Насалик повідомив, що Міненерговугілля має чіткий графік переведення енергоблоків на газову групу вугілля і контролює його дотримання, що дасть можливість до кінця 2018 року замістити близько 6 млн тонн антрациту, а до кінця 2019 року відмовитися від вугілля антрацитової групи.

Другий напрямок роботизбільшення використання власної сировинної бази. Амбітні цілі щодо збільшення власного видобутку на 10 млн тонн дозволять повністю відмовитися від імпорту та забезпечити теплову генерацію вітчизняним вугіллям. «Реальний сектор, який може забезпечити додатковий обсяг видобутку вугілля, - це державні шахти», - переконаний Міністр. Для цього, на його думку, є потенціал і можливості за умов належного фінансування заходів з модернізації вугільної галузі. Також Міністр повідомив, що виділені цього року кошти у сумі 300 млн грн дозволили запустити нові лави, сумарний видобуток з яких складає близько 5 тис. тонн вугілля на добу.

Аналізуючи важливі рішення цього року, Міністр нагадав, що у 2017 році вперше за 25 років було знижено оптову ринкову ціну електричної енергії, збільшено часту атомної генерації в балансі електричної енергії.

Під час зустрічі обговорили також формування та оприлюднення наборів відкритих даних на веб-сайті Міненерговугілля, а також інші питання роботи ОЕС України, які, на думку експертів, можуть містити корупційні ризики.

Зокрема, експерти звернули увагу на потребу оприлюднення поточних даних щодо реалізації інвестиційних проектів.

 

версія для друку