українська російська англійська
Міненерговугілля не очікує перегляду тарифів на електроенергію, здійснюючи заходи із забезпечення нормального проходження опалювального сезону, - Наталія Бойко
04.08.2017 | 18:10
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Про це заявила заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко під час інтерв'ю телеканалу «NewsOne», коментуючи питання щодо підготовки до осінньо-зимового періоду, перебігу процесу накопичення енергетичних ресурсів та заходів, які здійснює Міненерговугілля з метою реалізації проектів із заміщення дефіцитного антрацитового вугілля.

Коментуючи питання щодо вартості американського вугілля у нещодавно підписаному контракті з американською фірмою, Наталія Бойко зазначила, що ціна перебуває в межах та відповідає закладеній у фінансовому плані ПАТ «Центренерго» ціні на закупівлю вугільного палива, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

«Для нас важливо те, що ця ціна, в принципі, вписується в закладену для ПАТ «Центренерго» у фінансовому плані, затверженому Урядом у березні цього року. Відповідно для ПАТ «Центренерго» - це та рамка, яку вони можуть собі дозволити у своєму чинному фінансовому плані», - підкреслила Наталія Бойко.

Одночасно заступник Міністра відзначила зусилля Уряду, спрямовані на збалансування енергосистеми, а також висловила впевненість щодо незмінності вартості електроенергії у зв’язку із постачанням імпортованого вугілля. «Міністерство не очікує перегляду такого тарифу на електроенергію у зв’язку з тим, що ми споживаємо більше гідроелектроенергії, а також електроенергії, яку генерують атомні електростанції. В принципі, оптова ціна зараз зменшилась», - наголосила Наталія Бойко.

За словами заступника Міністра, Міненерговугілля здійснює кроки зі сприяння розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні. «Поки що альтернативних джерел енергії у нас доволі мало, взагалі менше 2%»,– нагадала вона. У зв’язку з цим, Наталія Бойко висловила надію на суттєве пожвавлення на ринку ВДЕ. «При тому, що з вугілля ми генеруємо десь в районі 49 млрд кВт*год (за 2016 рік), тут варто відзначити дві речі. Ми дійсно скорочуємо ту кількість електроенергії, що генеруємо з вугілля. При цьому, альтернативні джерела енергії додатково розвиваються», - зазначила посадовець.

Позитивним фактором для розвитку відновлювальних джерел енергії, за словами Н.Бойко, є прийняття нового Закону про ринок електричної енергії, якого очікували потенційні інвестори. «Завдяки його прийняттю з’явилися чіткі правила регулювання, чіткі стимули та додаткові механізми, які дозволять залучити більш вигідне фінансування», - впевнена заступник Міністра.

Підкреслюючи позитивну динаміку в секторі відновлювальних джерел енергії, посадовець висловила переконання, що європейський шлях України в енергетиці буде супроводжуватися збільшенням частки генерації з ВДЕ. «Динаміка позитивна, і ми, як європейська держава, рухаємося до того, щоб збільшити частку відновлювальних джерел енергії», - підсумувала Наталія Бойко.

Нагадаємо, що вчора на засіданні міжвідомчого антикризового енергетичного штабу Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон наголосив, що завдяки тимчасовим надзвичайним заходам в енергетиці з 17 лютого до 17 липня 2017 року зекономлено близько 2,7 млн. тонн вугілля марки «А».

 

 

версія для друку