українська російська англійська
Держенергоефективності представило перспективи впровадження ЕСКО-механізму та енергоменеджменту у бюджетній сфері на Донеччині
05.08.2017 | 14:07
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Близько 500 бюджетних установ на Донеччині потребують нагальної термомодернізації та є потенційними об’єктами для ЕСКО-інвесторів. Інформацію про ці заклади підготовлено Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією та розміщено у загальній базі ЕСКО-об’єктів на сайті Держенергоефективності. Це перший крок регіону до впровадження енергосервісу. Як саме діяти та співпрацювати з бізнесом у цьому питанні розповіли експерти Держенергоефективності на спеціалізованому семінарі 4 серпня в Краматорську.

«Законодавство підготовлено таким чином, що повернення інвестицій гарантовано. Саме це зацікавило бізнес. Вже зараз ЕСКО-проекти успішно реалізуються у п’яти регіонах, а економія енергоспоживання набагато вища за заплановану. У результаті всі задоволені: заклади заощаджують на комунальних платежах, а інвестор швидше повертає інвестиції», - наголосив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.  

Як пояснив Олексій Корчміт, ЕСКО-механізм дозволяє інвестору повертати вкладення за рахунок досягнення економії енергоресурсів після впровадження енергоефективних заходів. Важливою перевагою ЕСКО-проектів є визначення переможця тендерів не за найнижчою ціною, а за показником ефективності.

Зі свого боку, перший заступник керівника адміністрації Євген Вілінський наголосив, що програми з енергоефективності вже успішно реалізуються на Донеччині. «Держава також допомагає: повертає частину коштів після термомодернізації житла за програмою «теплих кредитів». Все це спрямовано на розвиток громад. Сьогодні ми більше уваги приділимо енергосервісу, що наразі існує у Донецькій області в зародковому стані. Павло Жебрівський вже підписав Меморандум про співпрацю з Держенергоефективності. Це допоможе стати Донеччині енергоефективною», – зауважив перший заступник очільника області.

Також у ході семінару відбувся обмін підписаними Меморандумами про співпрацю Держенергоефективності та влади області щодо впровадження енергоменеджменту у бюджетній сфері.

«В рамках підписаних меморандумів  Держенергоефективності активно допомагає регіонам впроваджувати енергоменеджмент. Зокрема, це відбувається через інформаційно-роз’яснювальні кампанії, консультації, розробку та надання методичних рекомендацій щодо створення систем енергоменеджменту, проведення енергомоніторингу тощо», - підкреслив  начальник Управління енергетичного  менеджменту та стандартизації Держенергоефективності Павло Ладецький.

Водночас у 10 містах Донецької області вже запроваджено одну з важливих складових енергоменеджментуенергомоніторинг,  що дає 5-8% економії енергоспоживання без додаткових інвестицій.

 

Довідково

Семінар «ЕСКО та енергоменеджмент – ефективні інструменти термомодернізації бюджетних установ»  організовано Держенергоефективності спільно із Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

 

версія для друку