українська російська англійська
Глава Уряду доручив виправити всі недоліки вступної кампанії і опрацювати можливість виділення коштів на удосконалення електронної бази МОН
08.08.2017 | 13:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив ретельно проаналізувати хід вступної кампанії поточного року, виправити всі недоліки, які мали місце, зберегти індивідуальний підхід до вирішення проблем кожного абітурієнта в разі потреби, а також звернувся до керівництва Міністерства фінансів та Міністерства освіти і науки з пропозицією опрацювати можливість виділення з Державного бюджету коштів на удосконалення Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Про це Глава Уряду сказав під час спеціальної наради за підсумками вступної кампанії 2017 року за участі Міністра освіти та науки Лілії Гриневич.

Глава Уряду підкреслив, що побудована МОН електронна система довела свою ефективність, але потребує додаткової уваги для усунення всіх існуючих операційних питань. 

«Вступна кампанія – для Міністерства та освіти в цілому – це був дуже складний процес, з певними проблемами. Я розумію, що багато перешкод, у тому числі технічних, треба було здолати, - сказав Глава Уряду. - Дуже важливо, щоб систему, яку сьогодні створює Міністерство освіти і науки, була відкритою, конкурентною, щоб молоді люди могли вступити у той навчальний заклад, який вони вважають, дасть можливість їм стати більш конкурентними і отримати більш якісні знання».

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич роз’яснила, що проблеми, що виникали, були пов’язані у першу чергу із запровадженням нового програмного забезпечення. Його розробка через цілу низку причин проводилася в надкороткі строки. І саме тому різноманітні недоліки доводилося виправляти вже в процесі вступної кампанії. Але сьогодні, відповідно до укладеного договору, інститут-розробник програмного забезпечення протягом року зобов’язаний повністю усунути будь-які недоліки, розвинути і вдосконалити сервіси, які потрібні університетам.

«Ми мали справді непросту вступну кампанію, - сказала Міністр. – Ціна була висока з огляду на стресові умови роботи, але ми зробили дуже важливу справу. Вже відбулося зарахування на бюджет, і все свідчить про те, що ми отримали дані, що кожен абітурієнт, який за результатами ЗНО міг претендувати на «бюджетне» місце, його отримав. І навіть якщо є одиничні випадки (помилок або втручання людського фактору) – ми їх вирішуємо в індивідуальному порядку в інтересах абітурієнта».     

У числі таких помилок Міністр назвала некоректне використання так званого «сільського коефіцієнту», який дозволяє підвищувати результати ЗНО для випускників сільських шкіл – жителів сіл та селищ в якості інструменту стимулу, а також неуважне вивчення умов вступу до навчальних закладів.

«Зараз вступна кампанія продовжується. Відбулося зарахування на місця бюджетного замовлення, і майже 90% вступників – зараховані, видано відповідні накази. Наразі триває перерозподіл залишку місць серед пільгових категорій, що мають переважне право на отримання місце державного замовлення, і  так зване «підтягування списків» за технічними та природничими спеціальностями, де є місця державного замовлення, - зазначила Міністр. – Очевидно, що ми зробимо великий аналіз всього, що відбулося, та умов прийому – в тому числі індивідуальних умов прийому в окремих навчальних закладах».  

Глава Уряду підкреслив важливість роботи, яку веде Міністерство освіти і науки. «Дуже важливо, що ви індивідуально підійшли у цей важкий період до кожної молодої людини. Це долі людей. Нам, зрозуміло, потрібні якісні знання та конкурентність, але ми маємо не втратити те людське, що має бути присутнє в кожній справі», - сказав Глава Уряду.

Він також назвав перемогою той факт, що програмне забезпечення системи освіти є державним і жоден «приватник» не може впливати на управління процесом навчання та оцінювання знань. «Це сміливо і важливо з точки зору безпеки. Будемо рухатися далі. Як Уряд готові допомагати», - сказав Прем'єр-міністр.   

 

 

версія для друку