українська російська англійська
Держприкордонслужба: В рамках безвізу 38% українців користувалися авіаційним транспортом
09.08.2017 | 09:32
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Літо - найкращий час для подорожей та відкриттів. І не секрет, що з кожним роком все більше українців відкривають для себе Європу, як туристичну, так і навчальну та робочу.

Для порівняння: у липні минулого року понад 1,29 мільйона громадян України перетнули кордон з країнами Європейського Союзу, з них 1,13 мільйона осіб прямували наземним транспортом. За аналогічний період, але вже у 2017 році, до країн ЄС прослідувало близько 1,9 мільйона наших співвітчизників. При цьому все більше українців почали використовувати авіаційний транспорт, загалом літаками в європейські країни відлетіло 27% наших громадян. Не останню роль у збільшенні пасажиропотоку зіграв, звісно ж, безвіз.

Нагадаємо, з 11 червня поточного року в Україні запроваджений безвізовий режим з країнами Європейського Союзу, що значно спрощує процес перетину державного кордону для українців. 

Загалом від початку дії безвізових поїздок в країни Європи оформлено більше 3,6 мільйона наших співвітчизників, при цьому майже 170 тисяч громадян України (в липні – 91 тисяча громадян України) скористалися перевагами спрощеної системи. В рамках безвізу 38% осіб слідували за кордон авіаційним транспортом. Решта українців користувалися залізницею чи перетинали кордон в автомобільних пунктах пропуску на кордоні з ЄС. Найбільша активність подорожуючих спостерігалась на кордоні з Польщею та Угорщиною.

Слід зазначити, що за весь період дії безвізу у перетині кордону відмовлено лише 55 громадянам України, переважно через неспроможність підтвердити мету поїздки та на виконання доручень державних органів.

 

версія для друку