українська російська англійська
Андрій Рева: Законопроект пенсійної реформи визначає логіку й послідовність дій для забезпечення гідного життя українських пенсіонерів
09.08.2017 | 18:18
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Про підготовку законопроекту пенсійної реформи до другого розгляду в сесійній залі Верховної Ради України, що має відбутися у вересні, розповів сьогодні на брифінгу  Міністр соціальної політики України Андрій Рева.  

Нагадаємо, що проект Закону про пенсійну реформу було підтримано Парламентом у першому читані 13 липня.

Тим часом триває напружена робота щодо доопрацювання законопроекту з урахуванням близько 300 пропозицій, які надали 80 народних депутатів. Ця робота має закінчитись до початку наступної сесії Верховної Ради України, яку заплановано відкрити 6 вересня, щоб уже у вересні підготовлений законопроект був розглянутий парламентарями в другому читанні.   

За словами  Андрія Реви, напрацьовуючи документ разом з пропозиціями парламентарів, незмінними мають залишитись три принципові позиції.

Перша – збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії у 60 років, до 25 років з 1 січня 2018 року.

Друга – зниження розміру вартості коефіцієнту трудового стажу з 1,35 до 1,00. При цьому пенсії індексуватимуться автоматично залежно від рівня інфляції та росту середньої зарплати.   

Третя – скасування  особливих умов виходу на пенсію, крім тих, хто працює на шкідливому виробництві (1 і 2 список) та військовослужбовцям. Однак, щодо останньої категорії, то для неї будуть внесені зміни в окремому законопроекті.  

„Цей законопроект дозволить подолати бідність серед пенсіонерів, подолати негативні процеси, що є в пенсійній системі сьогодні. Наступним кроком має стати реформування пенсійного забезпечення для військовослужбовців та забезпечення впровадження другого рівня пенсійного забезпечення – накопичувальної системи», - заявив Міністр. 

У разі підтримки народними депутатами змін у пенсійному забезпеченні, уже з жовтня, завдяки осучасненню, пенсії збільшаться для 5,6 млн пенсіонерів, а сама реформа закладе підвалини для поступового росту добробуту українських пенсіонерів.

 

версія для друку