українська російська англійська
Децентралізація системи держархбудконтролю на Рівненщині стане поштовхом для залучення нових інвестицій в регіон, - Олексій Кудрявцев
10.08.2017 | 17:34
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

Сьогодні, 10 серпня, у Рівному за участю Голови Рівненської обласної держадміністрації Олексія Муляренка, Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексія Кудрявцева відбулася зустріч з головами РДА та міст обласного значення, інвесторами, забудовниками.

Спілкування перш за все зосередилося на інвестиційних перспективах Рівненської області, що суттєво розширяться завдяки законодавчим змінам у сфері містобудування та децентралізації системи держархбудконтролю. Адже саме 10 серпня Рівне стало першим містом області, що отримало нові містобудівні повноваження.

«Децентралізація функцій держархбудконтролю – це механізм, що надає місцевим громадам право всебічно контролювати сферу будівництва в регіоні, самостійно регулювати процеси нової забудови у комплексі з наданням первинних дозвільних документів. Вже завтра місто Рівне буде мати повний цикл діяльності: від видачі земельної ділянки, містобудівних умов та обмежень до видачі дозвільної документації та введення об'єктів в експлуатацію. Зосередивши всі функції в своїх руках, влада на місцях діятиме більш скоординовано та ефективно», – наголосив Олексій Кудрявцев.

Разом з тим Олексій Муляренко нагадав про нововведення у містобудівному законодавстві та закликав присутніх активніше створювати органи держархбудконтролю на Рівненщині. За його словами, це наближує послуги до людей та унеможливлює незаконне будівництво.

«Контролювати будівництво потрібно, і воно повинне відбуватися відповідно до чинних норм і правил. Утворення міського органу органи держархбудконтролю тепер дозволить це робити ефективніше. Зараз чинне законодавство щодо будівельних норм стало більш жорстке, а держава все більше уваги приділяє контролю за їх дотриманням. Тому будуватися згідно з правилами стає набагато вигідніше та дешевше, ніж їх порушувати. Адже збільшились штрафні санкції як будівельникам, так і посадовим особам, котрі видають дозволи», - зазначив голова ОДА.

Голова Держархбудінспекції України Олексій Кудрявцев також акцентував увагу на правових змінах, що відбулися в сфері містобудування після 10 червня й стали передумовою для формування в Україні прозорого та інвестиційно привабливого ринку нерухомості.

«Рівненщина – один з найбільш інвестиційно привабливих регіонів України, де вже сьогодні працюють мультинаціональні компанії з Франції, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Нідерландів, Португалії, США та Білорусії. Нові містобудівні повноваження розширять можливості регіону та стануть значним поштовхом для нових інвестиційних пропозицій від іноземних підприємств, а також для розвитку малого та середнього бізнесу», - зазначив Голова ДАБІ.

Рівне стало 81-м населеним пунктом України, якому в рамках децентралізації системи держархбудконтролю передано нові містобудівні повноваження.

Відтепер громада міста самостійно контролюватиме будівництво незначного та середнього класу наслідків (відповідальності) на власній території. Зокрема, реєструватиме дозвільні документи на будівництво, здійснюватиме планові та позапланові перевірки об’єктів будівництва, зупинятиме самочинні та незаконні будівництва. Додатковою зручністю для рівнян, що будуються, стане можливість оформити дозвільні документи на будівництво оперативно та на місці.

Крім того, у рамках зустрічі Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев оглянув нове приміщення новоутвореного органу, який знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Лермонтова, 6. Мешканці Рівного можуть звертатися туди з усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю.

Нагадаємо, ДАБІ надає консультаційну та інформаційну підтримку місцевим органам влади у процесі створення органів держархбудконтролю. «Гаряча лінія» щодо питань, пов’язаних із децентралізацією повноважень у сфері держархбудконтролю, проводиться щоденно з 10:00 до 12:00 за телефоном: (044) 291-69-64.

версія для друку