українська російська англійська
Україна зацікавлена завершити переговорний процес щодо Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем до кінця року, - Володимир Гройсман
22.08.2017 | 17:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна зацікавлена вже до кінця поточного року завершити переговорний процес по Угоді про зону вільної торгівлі з Державою Ізраїль, оскільки цей документ дозволить активізувати взаємодію двох країн в соціально-економічній сфері. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із головою спільної Українсько-ізраїльської міжурядової комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром екології Держави Ізраїль Зеєвом Елькіним. Зустріч відбулася в рамках засідання Комісії, черговий раунд якого пройшов у Києві.   

Глава Уряду України відзначив позитивні тенденції у торговому співробітництві між двома країнами. Так, товарообіг зріс на 15% і перевищив 500 млн дол.  Втім потенціал співпраці становить не менше 1 млрд дол, а сфери спільних інтересів – сільське господарство, охорона здоров’я, транспорт, енергетика й туризм.    

«Ми приділяємо багато уваги тому, аби завершити переговори по Угоді про зону вільної торгівлі. Тим більше, що товарообіг у нас зростає, і ми можемо впроваджувати ізраїльські технології у багатьох сферах співпраці, передусім в агросекторі, – сказав Володимир Гройсман.  – До кінця року ми маємо Угоду підготувати. Коли знімемо бар’єри, інтеграція відбудеться швидко».  

У свою чергу Зеєв Елькін підкреслив, що Єрусалим взяв за основу представлену Києвом модель розвитку взаємної торгівлі, проте має узгодити деякі питання щодо співпраці в аграрній сфері, в забезпеченні продовольчої безпеки та у сфері ІТ-технологій.

«Ми також зацікавлені у співпраці в сфері освіти та науки, в започаткуванні спільних наукових проектів. Наш величезний кадровий потенціал дозволить ефективно використовувати можливості двох країн у сфері прикладної науки», - сказав Зеєв Елькін.

Володимир Гройсман підтримав висловлений ізраїльською стороною інтерес і звернув увагу співрозмовників на плани українського Уряду в освітній реформі, зокрема в сфері дошкільної та шкільної освіти, та на плани щодо створення Інноваційної Ради при Кабінеті Міністрів, яка може стати дієвим механізмом взаємовигідної співпраці. 

 

 

версія для друку