українська російська англійська
Динаміка промвиробництва в Україні залишається в рамках очікувань - коментар
22.08.2017 | 19:03
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

За даними Державної служби статистики України скоригований індекс промислового виробництва в Україні в липні порівняно з червнем становив 98,7%, в річному виміріпорівняно з липнем 2016 року – 97,8%, проте динаміка промвиробництва залишається в межах очікувань.

Причиною скорочення виробництва - після червневого росту – стало тимчасове економічне ускладнення у східних регіонах, зокрема, у ГМК через логістичні проблеми на Донецькій залізниці. Дався взнаки дефіцит вагонів через їх затримку при завантаженні та розвантаженні.

Разом з тим, ріст спостерігався в виробництві інвестиційних товарів – на 9,5%, споживчих товарів тривалого використання – на 6% та споживчих товарів короткострокового використання – на 1,3%, в машинобудуванні - на 9,1%, виробництві меблів, ремонті і монтажі машин і устаткування  -на 1,9%, виробництві будматеріалів - на 4,8%. Такі показники обумовлені високим інвестиційним попитом, як внутрішнім – з боку суміжних галузей (будівництво, харчова промисловість, сільське господарство), так і зовнішнім, зокрема зростанням обсягів експорту. Значне зростання у хімічному виробництві (на 26,7%) обумовлене передусім відновленням роботи низки підприємств галузі. У виробництві харчових продуктів (зростання на 0,4%) – найбільше зросли виробництво соняшникової олії через високу сировинну базу та високий попит на світових ринках, м’яса птиці, а додатковим фактором виступив внутрішній споживчий попит.

За розрахунками Міністерства економічного розвитку й торгівлі України, за підсумком 2017 року можливе досягнення прогнозованого зростання промисловості на рівні 1,4%. Разом з тим, це вимагатиме покращення виробничої діяльності промислових підприємств у східному регіоні країни. Позитивними факторами залишаються інвестиційний, експортний та споживчий попит. 

версія для друку