українська російська англійська
Прем'єр-міністр: У вересні йдемо в Парламент ухвалювати рішення з реформи охорони здоров'я та інших реформ
23.08.2017 | 12:15
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України планує вже у вересні  повернутися до розгляду ключових реформ – у сфері охорони здоров’я, в освіті та у сфері пенсійного забезпечення. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у середу, 23 серпня.

«У вересні підемо в Парламент на ухвалення реформи охорони здоров’я. В комплексі  всі рішення маємо ухвалювати», - сказав Глава Уряду.

В цьому контексті він торкнувся теми ціноутворення на ліки в Україні, і звернув увагу на необхідності подолання всіх корупційних схем, які існують у цій сфері.  Прем’єр-міністр підкреслив, що в минулі роки не менше півмільярда гривень осідали в кишенях ділків, які «нагрівали руки на закупівлях ліків».

«Ми викриємо корупцію в закупівлі простим способом – прозорістю», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що цього року на закупівлі медичних препаратів Уряд виділив близько 6 млрд грн. І завдяки системі ProZorro, а також закупівлі через міжнародні медичні організації, започатковані Міністерством охорони здоров’я, процедура закупок буде максимально  наближена до потреб громадян.

Окремо Глава Уряду звернув увагу представників місцевої влади на необхідность навести порядок у сфері охорони здоров’я на місцях, особливо в питаннях долучення  областей до єдиного реєстру хворих на особливо важкі захворювання.

«А чому 4 області не підключені до реєстру хворих на цукровий діабет? Тому, що там нечиста справа. Доручаю МОЗ – зв’язатися з главами адміністрацій, а саме – Львів, Харків, Черкаси, Дніпро – повідомити про проблеми. Тоді ситуація буде прозорішою, - сказав Володимир Гройсман. -  Такі речі потрібно знищувати. Це не високі слова – це результат роботи. Ми не будемо закривати очі на ці речі», - підкреслив Володимир Гройсман.

 

 

 

 

 

версія для друку