українська російська англійська
Держенергоефективності та інвестиційний фонд Данії "IFU" розглядають можливості фінансування проектів з відновлюваної енергетики в Україні
23.08.2017 | 16:37
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

23 серпня в рамках робочої поїздки до Данії Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками «IFU Investment Fund for Developing Countries» - данського державного фонду, який надає кредитні кошти данським компаніям, які бажають вести бізнес в країнах, що розвиваються. Крім цього, IFU керує ще й низкою таких фондів, як Данський кліматичний інвестиційний фонд, Данський фонд з питань агробізнесу та Інвестиційні партнери IFU.

Як пояснили представники фонду, проекти, що фінансуються, мають на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку громад. Тому серед проектів чимало у сфері відновлюваної енергетики.

«IFU разом з іншими фондами під управлінням IFU інвестували у понад 1200 різних проектів у 146 країнах світу. Загальна сума інвестицій складає близько 24 млрд євро, з яких 2,6 млрд євро – вкладення саме IFU», - повідомили представники фонду.

Важливо, що IFU працює і в Україні. Починаючи з 2000 року, фонд профінансував 50 проектів у різних секторах економіки на суму майже 62 млн євро. Один з «зелених» проектів, до фінансування якого долучився фонд – це будівництво вітропарку потужністю 20,7 МВт на Львівщині.

Більше того, при фонді за підтримки МЗС Данії запрацювала окрема програма підтримки данського бізнесу в Україні «Ukraine Investment Facility» (https://ufa.ifu.dk/en/frontpage).  Її бюджет – 4 млн євро.

Ознайомившись з роботою фонду, сторони обговорили останні законодавчі зміни у відновлюваній енергетиці України та інвестиційний потенціал.

«Усі законодавчі ініціативи, які ми розробляємо у відновлюваній енергетиці, спрямовані на створення інвестиційно-сприятливих умов у цій сфері. Сьогодні маємо чимало дієвих стимулів, які пожвавили ринок. Наприклад, після прийняття у 2015 році Закону України №514-VIII щодо стимулювання виробництва «чистої» електроенергії бізнес у цій сфері активізувався. У 2016 році введено 121 МВт потужностей, що у 4 рази більше ніж у 2015 році. 2017 рік перевершив наші очікування. За перше півріччя встановлено більше потужностей, ніж за весь 2016 рік», - розповів С. Савчук.

Окрім удосконаленої системи «зелених» тарифів, законодавством передбачено можливість укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії, виробленої за «зеленим» тарифом, на весь строк його дії. Також, запроваджено стимулюючий тариф на виробництво тепла «не з газу». Серед нових ініціатив – законопроект щодо полегшення умов приєднання до мереж виробників «зеленої» електроенергії.

«Бізнес в Україні потребує не лише державних гарантій та стимулів, а й дешевих кредитних коштів. Тому чим більше в країні працюватиме міжнародних інституційних інвесторів, тим активніше впроваджуватимуться проекти з відновлюваної енергетики на користь громадам та країні в цілому», - запевнив С. Савчук.

За підсумками зустрічі сторони домовилися зміцнити співпрацю, розглянути  розміщені на Інтерактивній карті UAMAP (https://www.uamap.org.ua) проекти та опрацювати можливості залучення данських інвестицій та технологій до їх реалізації.

 

версія для друку