українська російська англійська
З 2019-го будемо адміністративно делегувати повноваження громадам, - Геннадій Зубко
25.08.2017 | 13:36
CЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

2018 рік буде визначальним у процесі об’єднання громад. Наступного року визначимо адміністративні центри, а за рік будемо приймати адміністративне рішення. Ми наближаємося до обов’язкового делегування громадам повноважень. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю агенції УНН.

Він зауважив, що наразі в об’єднанні дотримується принцип добровільності, аби відновити історичну картину створення громад. «Цього року додатково приймемо рішення щодо добровільного об’єднання громад до обласних центрів і міст обласного значення. Маючи до кінця року 665 ОТГ, забезпечимо загалом близько 40% покриття території. Ближче до кінця року будемо визначатися із адміністративними центрами майбутніх громад», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, чиновники у багатьох випадках не хочуть брати на себе додаткову відповідальність і гальмують процес об’єднання. «Приміром, Запоріжжя, Хмельницький і Полтава відмовляються брати на себе повноваження ДАБІ. Цим вони шкодять інвестиційному клімату на своїх територіях, обрізають шляхи до інвестиції, які остерігаються корупційних ризиків», - підкреслив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що повноваження щодо прийняття рішень про обов’язкове об’єднання громад буде залишено на рівні обласних рад. «Там затверджували перспективні плани. Вони краще розуміють ситуацію і те, як її вирішити в інтересах громад. А КМУ зробить усе, аби органи управління ОТГ ефективно виконували повноваження перед людьми», - пояснює урядовець.

На його думку, загалом процес об’єднання громад може бути завершено у п’ятирічний період. «Це буде мегашвидкість. Адже Польща йшла до цього 12 років, Швеція – 20. Хоча я допускаю, що процес об’єднання триватиме і після формування повної карти ОТГ», - зауважив Геннадій Зубко.

 

версія для друку