українська російська англійська
Зі словами Франка на устах ми у твердому поступі української справи йдемо до миру і омріяної України, - Євген Нищук
27.08.2017 | 12:30
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

В рамках робочої поїздки до Львівської області Міністр культури України Євген Нищук разом з Головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою, заступником Львівського міського голови Андрієм Москаленком, керівництвом Львівського національного Університету ім.І.Франка, представниками інтелігенції, військовослужбовцями взяв участь у церемонії вшанування 161 річниці з дня народження видатного українського поета, письменника, філософа, громадського та політичного діяча Івана Франка.

"Іван Франко - це великий просвітитель, інтелектуал, сила думки та слова якого сягає далеко за межі Галичини, простягається на всю Україну і ще далі. І зараз, у такий непростий для нашої країни час, нам дуже важливо почути ті його пророчі слова, щоб утвердитись в цьому випробуванні. Іван Франко разом з іншими велетами духу - Шевченком та багатьма іншими був з нами на Майдані, він є зараз з нами в часи війни. І з його мудрими словами на устах ми проходимо ці внутрішні випробування та у твердому поступі української справи йдемо до миру і омріяної України", - сказав у своїй промові Міністр культури.

"Маючи як приклад постать Івана Франка, ми маємо ще раз переконуватись у цій його твердині духу та твердині постаті, бути впевненими в тому, що пророків для нації не треба шукати поза Україною", - додав Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Під час урочистої церемонії маловідомими фактами з політичного та літературного життєвого шляху Франка також поділилися представники кафедри літератури Львівського національного університету ім. Івана Франка. Дослідники творчості поета наголосили на глибоких посланнях та застереженнях у його роботах, зокрема, які стосуються і сучасних драматичних подій та війни з РФ. Тривалий час, кажуть вони, багато фактів та висловів Франка свідомо замовчували та залишались поза увагою науковців, натомість зараз світу ширше відкривається істиний Франко і його спадщина.

Заходи, присвячені 161-ій річниці з дня народження Івана Франка, сьогодні, 27 серпня, пройдуть по всій Україні. Зокрема, мистецькі урочистості пройдуть у рідному селі Франка - Нагуєвичах на Львівщині, в також місті Дрогобичі та інших. Символічно новий 98-й сезон Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка у Києві 9 вересня також відкриють виставою видатного автора - "Перехресні стежки".

 

версія для друку