українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Без єдності нам не вдасться бути вільними
28.08.2017 | 11:23
CЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Без єдності українцям не вдасться бути вільними. Про це заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи на урочистому відкритті Міжнародної науково-практичної конференції «Світовий конгрес українців у 50 років і далі: європейський контекст». Конференція, присвячена 50-річчю СКУ, цими днями триває у Львові.

«Неможливо переоцінити роль українців діаспори у збереженні, примноженні, плеканні української історії, української мови і культури, – зазначила Віце-прем`єр-міністр. – Доба незалежності принесла нам нові виклики. Нам щодня доводиться продовжувати відстоювати право нашого народу бути собою, бути вільним, незалежним, успішним. У цій боротьбі ви завжди були поруч».

«Для нас українці діаспори – це плацдарм України у світі. України сучасної, передової та рівноправної. України, яку ми хочемо побудувати разом. Яку ми будуємо разом», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, підкресливши важливість єдності в тяжкі часи протистояння зовнішньому агресору і внутрішніх перетворень.

«Першою назвою СКУ була «Світовий конгрес вільних українців». Вільні українці це надважливо, але без єдності нам не вдасться бути вільними», – наголосила вона.

Участь у відкритті конференції також взяли Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало.

 

 

версія для друку