українська російська англійська
Сергій Савчук: Разом з американськими експертами вивчаємо потенціал сфери виробництва енергії з відходів на засадах державно-приватного партнерства в Україні
31.08.2017 | 12:32
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

30 серпня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з генеральним директором американської компанії Ukrainian Global Trade & Investor, Inc. Генрі Штеренбергом, мета роботи якого - сприяти залученню інвестицій в Україну та налагодженню бізнес-зв’язків між українськими та іноземними компаніями, у тому числі у сфері «чистої» енергетики.

У ході зустрічі Сергій Савчук акцентував увагу на тому, що в Україні значний невикористаний потенціал виробництва енергії з відходів. Зокрема, в країні щорічно вивозиться 10 млн т відходів, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт*год електроенергії і, таким чином, заміщувати 700 млн м3 газу в рік.

Наразі Агентство проводить збір потенційних проектів у цій сфері для подальшого аналізу шляхів їх ефективного впровадження з урахуванням новітніх технологій. При цьому, всі ці проекти можуть бути ефективно реалізовані на засадах державно-приватного партнерства. В ЄС, наприклад в Данії, вже давно проекти з переробки відходів та генерації енергії успішно реалізуються за підтримки муніципалітетів.

У свою чергу Генрі Штеренберг  запевнив у тому, що американський бізнес зацікавлений у пошуку нових ринків. Водночас, стратегічні партнери хочуть працювати виключно з якісно підготовленими проектами з точки зору структурованості, законодавчого підґрунтя, фінансування та проектування. Тому необхідна тісна роз’яснювальна робота з місцевою владою, над чим наразі і працює Держенергоефективності.

За підсумками зустрічі сторони домовилися співпрацювати, зокрема, спільно ідентифікувати перспективні проекти у сфері виробництва енергії з відходів та опрацювати шляхи підвищення якості підготовки проектної документації на місцях для подальшої презентації американським інвесторам.

 

версія для друку