українська російська англійська
За результатами аукціонів, що проводилися Головним управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, значно зросла вартість землі
31.08.2017 | 13:28
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Упродовж січня-серпня 2017 року Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області організувало 24 земельних торги у формі аукціону, на яких продано права оренди 40 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 1037 гектарів.

За користування цією землею до бюджетів сільських рад Кіровоградщини щорічно надходитиме понад 4,930 млн грн, що на понад 2,905 млн грн більше від стартової ціни (2,025 млн гривень).

Стартовий розмір річної плати за користування  земельними  ділянками, які пропонувалися до продажу, був встановлений на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. За результатами проведених торгів середній розмір річної орендної плати становить 18,15 % від нормативної грошової оцінки.

Так, у серпні цього року на відкритих земельних торгах, що пройшли в Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області, аграріями придбано право оренди на 7 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 107 гектарів.

За результатами торгів найбільше зросла орендна плата:

за земельну ділянку площею 10 га в адмінмежах Димитровської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області – до 21,20% від нормативної грошової оцінки (у грошовому еквіваленті із 24,574 тис. грн до 65,121 тис. гривень);

за земельну ділянку площею 19,27 га в адмінмежах Коритно-Забузької сільської ради Вільшанського району – до 21,84% від нормативної грошової оцінки (у грошовому еквіваленті із 37,251 тис. грн до 101,693 тис. гривень).

У вересні поточного року на Кіровоградщині заплановано продати через аукціон права оренди 11 земельних ділянок загальною площею 441 гектар, що розташовані у Долинському, Новгородківському, Голованівському, Компаніївському, Новоархангельському, Гайворонському та Олександрійському районах Кіровоградської області.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

З детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися у розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

 

 

версія для друку