українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко напередодні Дня знань відкрив книжкову виставку "Читай.UA"
31.08.2017 | 15:30
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Напередодні Дня знань Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко відкрив у Києві в Українському домі книжкову виставку «Читай.UA» та вручив дипломи, премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

«Маємо сьогодні дві події - початок книжкової виставки, на якій діти і батьки можуть підготуватись до нового навчального року, купити книжки. Вибір – великий. Також сьогодні нагороджуємо авторів, чиї твори виховують молоде покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та вже здобули широке визнання», - сказав В’ячеслав Кириленко.

Цього року в номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» нагороджено Ганну Чубач – письменницю, заслуженого діяча мистецтв України – за книги «Малюємо, читаємо, пишемо» та «Українчики ідуть!».

«Саме на патріотичних і цікавих книжках Ганни Чубач зростали, зокрема, і мої діти теж», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» диплом отримав Арсен Джанік’ян – художник-графік, ілюстратор за художнє оформлення серії книжок про Мері Поппінс. У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» нагороджено автора сценарію Анастасію Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешко, оператора-постановника Юрія Короля, виконавців головних ролей Леоніда Шевченка та Римму Зюбіну художнього фільму «Трубач» Кінокомпанія «Укркіно».

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» переможця не визначено.

У рамках традиційного книжкового свята В’ячеслав Кириленко також вручив дипломи і лауреатам премії Івана Франка в галузі інформаційної діяльності:

Віктору Шпаку – за публікацію «Від стародубської різні до путінських «народних республік» (газета «Урядовий кур’єр») і Тетяні Сергійчук за випуск культурологічно-публіцистичної програми «Світоч», присвячений відзначенню року Івана Франка в Україні («Центральна дирекція «Українське радіо») .

Виставка книжок від українських видавництв триватиме до 3 вересня, організатори: Держкомтелерадіо та Український дім. Вхід – вільний.

 

версія для друку