українська російська англійська
Мінмолодьспорту та Світовий Конгрес Українців обговорили подальшу співпрацю
31.08.2017 | 18:24
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

31 серпня відбулась зустріч керівництва Міністерства молоді та спорту з представниками Світового Конгресу Українців: Генеральний секретарем Світового Конгресу Українців Стефаном Романівим та директором представництва Світового Конгресу Українців в Україні Сергієм Касянчуком.

Міністр Ігор Жданов подякував СКУ за підтримку України на міжнародній арені та у вирішенні проблемних питань, пов’язаних з наслідками агресії Російської Федерації проти України.

За словами Ігоря Жданова, Міністерство зацікавлене в розвитку співробітництва відповідно до підписаного рік тому Плану заходів з виконання Меморандуму про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Світовим Конгресом Українців.

Заступник Міністра Олександр Ярема запевнив у готовності і надалі підтримувати проведення в Україні Форуму української молоді діаспори, який вже став дієвим майданчиком для комунікацій, налагодження партнерства, вироблення спільних ідей та поєднання зусиль задля захисту інтересів України.

Олександр Ярема зазначив, що українська молодь діаспори - це потужний потенціал для підтримки та подальшого розвитку нашої держави, адже знання молодих активістів, їх унікальний міжнародний досвід, вплив на інституції за кордоном сприяють інтеграції України до Європейського Союзу та глобального світу.

Він також наголосив на питанні конкурентоздатності української молоді та  поінформував про ініціативу щодо організації стажувань молоді діаспори в державних установах України.

Українські посадовці озвучили чітку позицію, яка є спільною з громадським сектором, з приводу фестивалю молоді та студентів, який Росія планує проводити в Сочі. А саме, закликали молодь не долучатися та не брати участь у цьому заході.

Під час зустрічі також обговорювались питання національно-патріотичного виховання молоді, зокрема, йшлося також про організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), її розширення за додатковим напрямком “Джура-Прикордонник” тощо.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Микола Мовчан запевнив у зацікавленості у співпраці з СКУ щодо участі української команди в Invictus Games 2017.

Нагадаємо, що наприкінці вересня в м. Торонто (Канада) відбудуться Ігри Нескорених (Invictus Games 2017) - спортивні ігри для військових, поранених під час бойових дій.  Микола Мовчан висловив сподівання, що ці ігри стануть унікальною нагодою для українських військовослужбовців, поранених під час оборони української територіальної цілісності, взяти участь у спортивній події світового масштабу.

Микола Мовчан звернув увагу на об'єднання зусиль та спільну діяльність у боротьбі з допінгом та маніпулюванням результатами під час спортивних змагань. Окрім іншого, учасники зустрічі обговорили розвиток видів спорту в Україні.

Генеральний секретар Світового Конгресу Українців Стефан Романів наголосив, що питання молоді та спорту вкрай важливі для СКУ та підтвердив зацікавленість у співпраці з Міністерством.

 

 

версія для друку