українська російська англійська
Ви не встигли підхопити жодного "російського вірусу", - Іванна Климпуш-Цинцадзе першокурсникам "Могилянки"
31.08.2017 | 19:49
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь в урочистостях з нагоди посвяти в студенти першокурсників Національного університету «Києво-Могилянська Академія» на Контрактовій площі в столиці. «200 років тому, 14 серпня 1817 року указом Синоду Російської імперії була закрита Києво-Могилянська Академія, яка була створена за найкращими традиціями та мала ті ж права, що й Ягеллонський університет. А сьогодні, 31 серпня 2017, року я вітаю нових спудеїв та спудейок Національного університету «Києво-Могилянська Академія», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Вона наголосила, що це історія про цивілізаційний вибір, який зробила українська нація. Напередодні повноцінного вступу в силу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на те, що зміни, які зараз відбуваються в Україні, є незворотними.

«Для вас це, можливо, й звично. Для вас це і повинно бути звичним. Адже ви – те покоління, чиє становлення припало на роки після Євромайдану», – звернулася вона до першокурсників, порівнявши Україну до Революції Гідності зі смартфоном, що не мав доступу до Інтернету. Продовжуючи паралель, вона зазначила, що зв’язок був лише з мережею під назвою «Росія». «Ми підхопили стільки вірусів, що досі не можемо їх вилікувати. Вірус олігархії, вірус радянської бюрократії, вірус енергетичної залежності, вірус невігластва і, подекуди, навіть ксенофобії», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Тепер же, переконана вона, Україна під’єдналася до мережі вільного світу: «Тепер ми знаємо пароль, а мережа вільного світу стоїть у нас «за замовчуванням». Але встановлення зв’язкулише перший крок. Нам потрібна інтеграція з Євросоюзом і НАТО – настільки глибока, наскільки готова Україна і наскільки готові наші міжнародні партнери. На цьому шляху головне – не зупинятися і не звертати убік».

Важливу роль у процесах європейської та євроатлантичної інтеграції України, за словами Віце-прем`єра, відіграватиме саме покоління нинішніх першокурсників, адже вони «під’єдналися» до мережі вільного світу значно раніше, ніж країна в цілому». «Ви не встигли підхопити жодного «російського вірусу». Ви – патріоти своєї країни і в той самий час ви не мислите її поза Європою», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе студентам, котрі щойно склали присягу НаУКМА.

 

 

 

версія для друку