українська російська англійська
І.Климпуш-Цинцадзе та президент Світового Конґресу Українців Є.Чолій обговорили співпрацю в підтримці реформ та формуванні позитивного іміджу України за кордоном
01.09.2017 | 10:57
CЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з президентом Світового Конґресу Українців Євгеном Чолієм

Сторони обговорили співпрацю з діаспорою та наступні кроки України на її євроінтеграційному шляху. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що із вступом в дію безвізового режиму та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС бачить наступною головною задачею успішне виконання реформ, яких найбільше потребує українське суспільство. Це насамперед секторальні реформи в сферах митної політики, громадського транспорту, енергетики, екологічної безпеки та ін., а також судова й антикорупційна реформи. За словами Віце-прем’єра, незважаючи на всі виклики в  боротьбі з корупцією, антикорупційні структури виконують свою роботу: лише детективами НАБУ  завершено досудове розслідування 389 справ, 81 справа передана до суду, 125 корупціонерів засуджено, десятки мільйонів гривень  повернуто до бюджету України. Такі заходи, як запровадження системи ProZorro та вирівнювання цін на газ створюють перепони корупційним схемам. «Одна справа – покарання, і зовсім інша – унеможливлення корупційних діянь», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе

Водночас вона зазначила, що шлях реформ дуже складний і тривалий. Тому наразі необхідна зосередженість на головних проектах, без розпорошеності на велику кількість завдань водночас, та підтримка розпочатих реформ, таких як створення патрульної поліції. Процес змін не має зупинятися. 

Віце-прем’єр підкреслила важливість ефективної комунікації змін всередині країни та створення позитивного іміджу України за кордоном. Це необхідно для зміни ставлення євроскептиків до перспектив членства України в ЄС та майбутнього політичного рішення Євросоюзу щодо визнання європейських прагнень України. Зокрема, покращенню іміджу України сприятимуть міжнародні рейтинги, які мають бути опубліковані наприкінці року та, як очікується, продемонструють позитивну динаміку основних критеріїв розвитку України.

Євген Чолій також наголосив на важливості комунікації успішних  історій, які б викликали емоції у іноземців та нагадувати всім про те, що насправді відбувається в Україні.  Голова СКУ підкреслив важливість протидії російській пропаганді та неправдивим новинам у міжнародних ЗМІ, таким як недавній  так званий «ракетний» скандал. Однією з причин такого явища він бачить нестачу або ускладнене інформування про досягнення країни. 

Віце-прем’єр відзначила важливість високої залученості українців всього світу до підтримки змін у країні та формування позитивного іміджу України. Вона привітала президента Конгресу з успішним відзначенням 50-ї річчя  організації. 

 Євген Чолій, своєю чергою, подякував Іванні Климпуш-Цинцадзе за участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Світовий Конґрес Українців у 50 років і далі: європейський контекст» та запросив відвідати конференцію Конгресу у Брюсселі, яка відбудеться у листопаді та буде націлена на співпрацю з інституціями ЄС та НАТО. СКУ планує серію таких заходів в різних європейських столицях.

Президент Конгресу запевнив Віце-прем’єра у підтримці перетворень в Україні та засвідчив готовність допомагати у створенні позитивного образу нашої країни через мережу осередків СКУ у світі.

 

версія для друку