українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року
30.08.2017 | 17:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо засідання Уряду.

Фактично це засідання відбувається майже напередодні нового політичного сезону. Ми сьогодні чуємо про те, що дехто прогнозує, що цей політичний сезон буде важким, і це не дивно, бо в цьому році ми отримаємо стабілізацію національної економіки, ми бачимо певні тенденції в тому, що економіка починає зростання.

Є позитивні сигнали і з точки зору позицій України на різноманітних міжнародних аренах. Останні міжнародні рейтинги країни підвищені. Це означає, що прогноз наших міжнародних партнерів теж є достатньо позитивним. Я глибоко переконаний в тому, що ті проблеми, які ми з вами маємо, які накопичувалися десятиріччями, можуть бути вирішені, і для цього потрібна важка праця.

Глибоко переконаний в тому, що ця осінь має бути не важкою з точки зору політичних криз, які дехто, можливо, хочу створювати, аби дестабілізувати ситуацію, бо я переконаний, що проходження необхідних змін цієї осені зробить абсолютно незворотнім, будь-який негативний сценарій не зможе бути реалізований в Україні і всі ці позитивні зміни стануть незворотними.

Тому ми докладаємо зусиль, як Уряд, для того, щоб сформувати порядок денний таким чином, щоб рішення, які ми будемо приймати, слугували Україні та українцям, і ми змогли б розвивати національну економіку, працювати над тим, щоб у кожній сфері життя відбувся прогрес.

Окремо тільки Уряд цього зробити не може. Зрозуміло, що це відповідальність і Уряду, і Президента, і Парламенту. Я би хотів сьогодні сказати, що ця відповідальність є надзвичайною серйозною для кожної політичної партії, для кожної політичної фракції Парламенту.

Сьогодні я презентую те, що ми напрацювали як Уряд спільно з Парламентом, Президентом і що абсолютно позитивно вплине на якість життя українських громадян.

Я ще раз хотів би підкреслити, що рішення, які ми напрацювали, які ми приймали цього року, є прогресивними, що вирішують конкретні проблеми і змінюють ситуацію в країні. Наголошую на тому, що я вірю в те, що і в наступному році, і в подальшому ми зможемо забезпечити зростання національної економіки, провести після того, як ухвалить Парламент, освітню реформу, реформу охорони здоров'я, пенсійні зміни, які очікують мільйони українців. Для цього потрібно об'єднання всіх, хто вважає себе патріотами нашої держави і хто готовий приймати не популістські рішення, а хто готовий приймати конкретні рішення, професійні, які насправді будуть змінювати країну.

І я про це хотів би сьогодні сказати. Те, що ми підготували на нову сесію українського Парламенту, на осінь, порядок денний, який ми будемо пропонувати спільно з коаліцією, з Президентом для ухвалення в українському Парламенті.

Ми визначили п'ять пріоритетних пакетів законопроектів, які сьогодні є в Парламенті і по яких потрібні остаточні рішення або рішення в першому читанні. Це рішення, які очікуються сьогодні людьми, що дуже важливо, це рішення, які дають можливість змінювати в кращій бік бізнес-середовище, бізнес-клімат у нашій країні. Це рішення, які дозволять нам забезпечувати нам подальше економічне зростання.

Ці рішення, які ми пропонуємо, повністю готові до ухвалення і в першому, і в другому читанні українським Парламентом.

Вперше ми сконцентрували пакети необхідних реформ і змін, які мають пройти через Парламент і будуть абсолютно позитивно відображатися на якості життя українських громадян. І вже цієї осені, що дуже важливо, можуть бути ухвалені.

З чого я хотів би розпочати? Насправді в першій лінійці або в другій лінійці є 5 пріоритетів, 5 реформ, які складаються з певних пакетів законів. Але не важлива їхня навіть черговість. Вони всі є однозначно важливі для життя українських громадян.

Перше – це пенсійна реформа. Освітня реформа, медична реформа, електронні довірчі послуги, які будуть впливати на легкість ведення бізнесу в Україні і також на міжнародні стандарти фінзвітності. Це все те, що стосується клімату бізнесу в Україні.

Розпочнемо з пенсійної реформи. Ми маємо сьогодні 4 законопроекти у Парламенті, по яких вже, по одному з них вже прийняте рішення за основу. І ми зараз готуємо до другого читання Закон "Про пенсійну реформу", який дасть можливість зробити перерахунок пенсій для 5 млн 620 тис. українських громадян. Плюс 4 млн провести індексацію пенсій. Тобто в сумі 9 млн українських пенсіонерів отримають як осучаснення, так й індексацію. А це означає систематичне, системне підвищення пенсій українцям. Це можливо зробити вже з 1 жовтня. Уряд підготував для цього всі фінансові можливості. І ми розраховуємо на те, що ця реформа буде ухвалена у вересні українським Парламентом.

Що буде враховувати ця реформа? По-перше, залишається незмінним пенсійний вік. І хто б що сьогодні не говорив, люди, які працювали своє життя сумлінно, мають абсолютне право вийти на пенсію в 60 років. Також цими законопроектами ми скасовуємо 15%-е оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Тому ми будемо працювати з парламентом і чекаємо, що ці рішення будуть ухвалені та пенсійна реформа буде реалізована. І ми як Уряд готові за це нести відповідальність, за успішність впровадження цієї реформи після прийняття парламентом.

Освітня реформа. Ні в кого немає сумнівів, що освіта потребує серйозних фундаментальних змін. Команда Міносвіти на чолі з міністром, урядова команда, громадськість, експертне середовище – всі працювали над тим, щоб створити якісний законопроект, який вже сьогодні знаходиться в парламенті, готовий до другого читання і може бути прийнятий буквально в перші дні наступної сесії українського парламенту. Це дасть нам можливість принести більше автономії в освітній процес, більше надати переваг щодо навчання наших дітей, йдеться про розвиток у них різноманітних компетентностей, і саме головне – ми маємо повертати повагу до українського вчителя.

Я хотів би сказати, що в рамках цієї реформи ми в цьому році підняли на 50% заробітну плату вчителя, в наступному році не менше, ніж на 25%, теж відбудеться зростання заробітної плати для українських вчителів.

Медична реформа. Друзі, настав час приймати відповідальні рішення. Я розумію, що можливо по кожній реформі можуть бути десятки, сотні, тисячі інших думок, але глибоко переконаний в тому, що те, що пропонується сьогодні командою МОЗ, Урядом і експертним середовищем, – це ті рішення, які дадуть абсолютно чіткий позитивний ефект. Ми відходимо від практики фінансування закладів охорони здоров`я, тобто койко-місць. Ми будемо фінансувати конкретну медичну послугу для кожного українського громадянина. Ми змінимо систему оплати праці в системі охорони здоров`я, що дасть можливість підвищувати заробітну плату лікарям. Ми будемо все робити для того, щоб на кожному рівні медичної допомоги надати можливість обирати вільно лікаря за якістю надання медичних послуг і дати можливість більше фінансових ресурсів направляти саме на охорону здоров`я, забезпечуючи необхідний державний стандарт стосовно лікування українських громадян.

 Я вважаю, що ми маємо повністю зупинити процес, який є просто жахливим, коли люди ще молодого або пенсійного віку, які можуть жити ще багато років, просто йдуть на той світ, тому що медицина знаходиться в жахливому стані. Маємо це змінити. Маємо зробити все для того, щоб система охорони здоров'я стала якісною. І це вже в силах українського парламенту. Всі рішення фактично на фінішній прямій.

Електронні довірчі послуги. Це питання українського бізнесу, створення бізнес-середовища. Ми маємо створити надійні інструменти електронної ідентифікації для бізнесу. І ми сьогодні над цим працюємо, і певні законодавчі врегулювання нам потрібні. Це буде означати абсолютно нові можливості для ведення бізнесу в Україні, в тому числі використовуючи найновітніші технології. Онлайн-взаємодія бізнесу буде регламентована законом з іншими органами державної влади. Не треба буде нікуди ходити. Треба буде просто працювати, використовуючи електронні сервіси, які ми можемо впроваджувати, в тому числі й цим законопроектом.

Ви бачите, що до 500 млн. нових клієнтів для українського бізнесу можуть забезпечити це законодавство з точки зору виходу на єдиний цифровий ринок Євросоюзу, що для нас є надзвичайно важливим.

Наступне – швидкий та зручний онлайн-доступ до адміністративних та інших послуг в країні. Ми маємо зробити фактично все абсолютно доступним. Будь-які послуги мають бути доступні в електронному варіанті, і це для нас є дуже важливо. Цей закон дає можливість їх створювати.

Наступне – міжнародні стандарти фінансової звітності збільшать нашу інвестиційну привабливість. Всі ці закони будуть підвищувати наш рівень в Доу-Джонс, що дає можливість більше інвестувати в національну економіку і дасть можливість нам забезпечити і прозорість компаній, і забрати ті ще радянські норми фінансової звітності, які ще досі існують і є, по великому рахунку, стримуючим фактом для розвитку бізнесу.

Хотів би також звернути вашу увагу на те, що ми змінимо наші підходи до роботи з українським парламентом. Ми шануємо і поважаємо український парламент, ми зацікавлені в тому, щоб поглиблювати нашу співпрацю. Ми проаналізували роботу минулої сесії і вважаємо, що наше завдання сьогодні – більш якісно побудувати взаємодію на всіх етапах законотворчої діяльності і проходження законів в українському парламенті.

Ми вважаємо, що є порядка 50-ти законопроектів, які можливо ухвалити в парламенті вже цієї осені, які значно змінять ситуацію в країні в кращий бік. Тобто хочу наголосити, що ті всі проблеми, які ми сьогодні маємо, якої б сфери ми не торкнулися, по всіх них нами напрацьовані рішення, які ситуацію в цих сферах змінять, і люди це будуть відчувати. І тому коли ми тільки підходимо до необхідних рішень, зрозуміло, що ті, хто є по-справжньому нещирими по відношенню до нашої держави, до людей, будуть намагатися дестабілізувати ситуацію і казати, що все пропало. Ще раз хочу запевнити: не все пропало. Навпаки, ми пройшли надзвичайно важкі етапи, попереду в нас є успіх. Просто треба йти по цьому шляху і отримувати перемогу.

В яких сферах ми пропонуємо ухвалювати рішення, що стосуються українського парламенту?

Зростання економіки, формування бізнес-клімату.

Нам треба значно змінити законодавство, посилити відповідальність стосовно захисту інтелектуальної власності та порушення законодавства

Ефективне управління державною власністю, питання приватизації, які є надзвичайно важливими для нашого економічного зростання.

Ефективність державних фінансів, енергетика, житлово-комунальне господарство, захист екології і сільське господарство, а також децентралізація, реформа державної служби, соціальний захист, правоохоронна діяльність та безпека.

Це всі пріоритети є надзвичайно важливими для комплексного системного розвитку нашої країни і пришвидшення економічного зростання, зміцнення соціальної справедливості всередині країни, безпеки і оборони.

Я хотів би ще раз сказати, що, можливо, цю осінь хтось планує зробити дуже важкою. Але її треба зробити результативною. Ми можемо цієї осені прийняти необхідні рішення, які одночасно змінять ситуацію в багатьох сферах нашого життя.

Наше головне завдання – зробити Україну багатою країною. В багатій країні має достойні статки кожний її громадянин. Це наше завдання. І без Парламенту, без можливості приймати закони цю ситуацію змінити дуже важко. Але я  глибоко переконаний в тому, що всі фракції Парламенту мають об'єднатися. Ми, Президент, Парламент, Уряд, маємо об'єднатися навколо єдиної ідеї – успіху України і заможності українських громадян. Глибоко переконаний у тому, що ми й цієї осені продемонструємо згуртованість і можливість довести в реальних справах, що реальна ситуація в країні змінюється і люди це відчуватимуть, тому що будуть зростати доходи, будуть стабілізуватися ціни, офіційне безробіття буде зменшуватися, на ринку праці буде більше вакансій, ми будемо фінансувати належним чином і змінимо систему освіти, охорони здоров'я, будемо продовжувати будувати дороги в країні, будемо продовжувати реформу децентралізації, будемо зміцнювати нашу безпеку і оборону. Це все є можливим.

Ще раз хотів би наголосити: я чітко розумію рівень проблем в нашій країні і різноманітність цих проблем, але повністю хочу засвідчити, що ми сьогодні готові ефективно вирішувати ці проблеми і люди це будуть відчувати.

Шановні колеги, я ще раз хотів би закликати всіх нас до об`єднання, щоб кожен український депутат (фракційний, позафракційний) був причетним до того, що в Україні і далі будуть відбуватися позитивні зміни.

Дякую за увагу! Це той порядок денний, який ми будемо пропонувати українському Парламенту. Вірю в те, що разом ми зможемо досягти успіху.

У нас сформований порядок денний. Я хотів би сказати про те, що ми сьогодні теж ухвалимо рішення про представника Уряду у Верховній Раді. Ми провели консультації з колегами-урядовцями і прийняли рішення, що це буде народний депутат України Вадим Денисенко, якого ми всі добре знаємо, який дав свою згоду на те, що буде допомагати Уряду в комунікаціях з Парламентом. Нам потрібно, ще раз наголошую, посилювати нашу взаємодію. І нова система взаємодії передбачає, в тому числі і те, що ми зможемо і відкликати законопроекти, які не є актуальними з українського Парламенту, щоб його не перезавантажувати.

Ви знаєте ще по роботі у Парламенті, що я завжди підкреслював те, що нам не потрібен законодавчий спам, коли кожен законодавець або Уряд вносить пачками закони, які по своїй суті нічого не змінюють, тільки створюють навантаження на апарат Парламенту, на комітети Парламенту. Ми їх відкликаємо, ми будемо концентруватися тільки на тих 50-ти необхідних законопроектах у всіх сферах, які дадуть можливість ефективно співпрацювати з Парламентом і приймати ефективні рішення. Тому всіх ще раз закликаю до нашої спільної, системної і успішної роботи. Наголошую на тому, що ми досягнемо успіху, хочу вас в цьому всіх запевнити.

Переходимо до розгляду питань порядку денного. Порядок денний у нас сформований. Матеріали всі роздані за пропозиціями урядових комітетів. Якщо немає заперечень, є пропозиція затвердити порядок денний. Немає заперечень? Порядок денний затверджений.

 

 

версія для друку