українська російська англійська
День знань у Національній академії Держприкордонслужби. 350 першокурсників та переформатований освітній процес
01.09.2017 | 11:47
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

1 вересня з давніх-давен не просто початок осені. Сьогодні розпочинається новий навчальний рік для всіх школярів, студентів, курсантів і звичайно викладачів.

З нагоди Дня знань на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочистості, за участі першого заступника Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Василя Серватюка, керівництва  навчального закладу й факультетів, очільників області, міста, та шанованих гостей.

З вітальним словом до присутніх звернувся генерал-лейтенант Василь Серватюк, побажавши всім успіхів та наснаги у новому навчальному році, міцного здоров’я, здійснення заповітних мрій та непохитної віри у нашу перемогу.

«Четвертий рік поспіль свято знань проходить в особливих обставинах для Державної прикордонної служби, українського народу і держави в цілому. Іспит у наших прикордонників приймає найсуворіший екзаменатор — антитерористична операція. Загалом за час бойових дій більше 400 військовослужбовців Держприкордонслужби дістали поранення, 67 прикордонників загинуло, в тому числі 7 випускників академії — генерал-майор Ігор Момот Ігор, підполковник Євген Пікус, майор Леонід Шірпало, майор Ігор Петрів, майор Віталій Вінніченко, старший лейтенант Олександр Дзюбелюк, старший лейтенант Олександр Максименко, прапорщик Павло Дияк», - зазначив генерал-лейтенант Василь Серватюк.

Після цієї промови усі присутні вшанували полеглих захисників України, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність нашої держави, у ході проведення антитерористичної операції, хвилиною мовчання.

Найбільш очікуваним та хвилюючим цей день став для першокурсників. Вони пройшли нелегкі випробування і вже незабаром присягнуть на вірність українському народові.

Ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук також привітав всіх присутніх із святом, та зауважив, що цього року вступило до закладу на 60 осіб більше, ніж минулого року. Право стати курсантами прикордонниками здобули 350 абітурієнтів — випускників загальноосвітніх навчальних закладів та військовослужбовців за контрактом. Це найбліьша цифра за два десятка років, серед першокурсників 25 дівчат.

За останній час в академії радикально переформатовано освітній процес з урахуванням досвіду участі підрозділів відомства в АТО. В основу підготовки усіх фахівців покладено військово-прикордонну складову. Розроблено принципово нові навчальні плани за всіма спеціальностями бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти. Відкореговано навчальні програми та методичні матеріали, за якими першокурсники вже з перших днів проходитимуть сучасну професійну  підготовку.

Генерал-майор Олег Шинкарук висловив вдячність науково-педагогічному складу, який своїм професіоналізмом та наполегливою працею відіграє вагому роль у формуванні потужного кадрового потенціалу органів державної безпеки кордону.

Під час урочистої церемонії керівник навчального закладу вручив першокурсникам символічний ключ до знань та студентські квитки.

 

версія для друку