українська російська англійська
Глава Уряду привітав Світовий Конгрес Українців з 50-річчям від часу заснування
01.09.2017 | 17:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з керівництвом Світового Конгресу Українців і привітав членів організації з 50-ю річницею від часу заснування організації.

Він підкреслив, що за півстолітню діяльність Світовий Конґрес Українців став уособленням консолідованої волі та позиції мільйонів українців із понад 50 країн світу у питаннях збереження, поширення та розвитку української культури, пропагування нашої історії та національної самобутності, права української нації на державний суверенітет і утвердження демократичних цінностей України. Історія Конґресу – невід’ємна сторінка новітньої історії України.

Глава Уряду зазначив: "Із здобуттям державної Незалежності України Світовий Конґрес Українців активно долучився до процесів державотворення, надаючи гуманітарну допомогу молодій державі, активно відстоюючи інтереси нашої країни перед міжнародною громадськістю.

Четвертий рік, як триває російсько-терористична агресія на Донбасі та окупація Криму, як проти нашої країни ведеться безпрецедентна за масштабами економічна та інформаційна війна. І велика заслуга Конґресу полягає в тому, що всупереч тотальній російській дезінформації, яка нав’язується усьому світу через підконтрольні Кремлю медіа, багато країн дізнаються про реальні процеси в нашій державі, про ті значні перетворення та успіхи, які ми так важко здобуваємо.

Ще у вересні 2016 року Кабінет Міністрів України та Світовий Конґрес Українців уклали Меморандум про співпрацю. Приємно відзначити, що наша співпраця виходить на новий щабель розвитку і попереду на всіх нас чекають значні перспективи. Я вдячний представникам Конґресу за активну та плідну розмову і визначення чітких пріоритетів співпраці.

Особливі слова подяки хочу висловити за послідовну допомогу Світового Конґресу Українців у справі модернізації Збройних Сил України. Ініціатива “Захист патріотів” Світового Конґресу Українців надає спеціальну підготовку та обладнання для українських вояків. Слова вдячності заслуговує також важлива дипломатична місія Конґресу, що присвячена консолідації зусиль світового співтовариства для звільнення Російською Федерацією українських політичних в’язнів і зменшенню порушень людських, національних і релігійних прав жителів окупованих територій Криму і Сходу України, задоволенню міжнародною спільнотою гуманітарних потреб нашої країни внаслідок російської агресії.

Дорогі українці! В уста Захара Беркута великий Іван Франко колись вклав такі слова: “Сила народу – в його єдності!” Завдяки тій консолідації зусиль, прагнень і віри в краще майбутнє України, що нині демонструють українці всього світу, ми переможемо всупереч усім викликам і реалізуємо наші заповітні мрії. Слава Україні!"

 

версія для друку