українська російська англійська
У МТОТ відбулася робоча зустріч з обговорення питань будівництва соціального житла для ВПО
04.09.2017 | 11:58
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб під головуванням заступника Міністра Георгія Туки відбулася робоча зустріч з представниками проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» та Catholic Relief Services щодо впровадження проекту будівництва соціального житла для внутрішньо переміщених осіб.

Під час зустрічі представники KFW підтвердили намір Уряду Німеччини надати Україні допомогу у зведенні об’єктів соціального житла для вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб. Проте, однією з причин, які ускладнюють запуск цього проекту є відсутність законодавчих механізмів, які б врегулювали правові підстави та умови надання такого житла у користування громадян. Крім того, існує необхідність розробки відповідного проекту, де б були враховані наявні в Україні умови та нормативні вимоги для житла.

З метою вирішення цієї проблеми при МТОТ була створена робоча група, за участі представників Ради Європи та інших, яка готує напрацювання необхідних змін до законодавства.

«Стратегічні напрями роботи групи – створення моделей користування житлом. Житлові питання можуть бути вирішені на основі пілотного дослідження, результати якого ми будемо мати наприкінці вересня, тоді можна буде напрацювати типове положення проекту», – заявила представник Ради Європи Ганна Христова.

У свою чергу представники «Карітас України» висловили готовність Фонду надати допомагати у підготовці проекту для будівництва житла з урахуванням потреб конкретних регіонів.

«Карітас України», маючи великий досвід, готовий запропонувати технічну і ресурсну допомогу у написанні проекту, визначенні цільових груп,  дизайну та працювати по всій території України», – зазначила представниця фонду Дзвенислава Чайківська.

За словами ж заступника Міністра Георгія Туки, окрім вищезазначених питань, таких як розробка механізму передачі соціального житла у користування ВПО та внесення змін до відповідної законодавчої бази, врегулювання потребують і механізми контролю за використанням донорських коштів, які будуть надані для будівництва житла для ВПО.

«Ми хочемо залишити свободу вибору за німецькими партнерами під час використання коштів при будівництві житла, оскільки кожна область має свої потреби у вирішенні цих проблем і тут буде необхідно враховувати економічні можливості ще й самого регіону», – сказав Георгій Тука.

 

версія для друку