українська російська англійська
Сергій Савчук: Енергокультури в Україні - цінне джерело біомаси для заміщення близько 5 млрд куб.м газу в рік
06.09.2017 | 09:18
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Наміри розробити регіональні програми підтримки бізнесу у вирощуванні енергокультур обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом з керівником Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» (http://bioenergy.in.ua) Володимиром Лященком 5 вересня. 

«В Україні існує унікальна можливість застосовувати енергокультури як біомасу для генерації енергії. Використовуючи 11,5 млн т врожаю енергокультур, зібраного з 1 млн га, можна замістити 5 млрд куб. м газу в рік. В цілому в країні є 4 млн га малородючих земель, які варто задіяти для вирощування енергокультур. Одночасно поблизу цих територій можна встановлювати потужності з виробництва тепла та електроенергії з такої біосировини. У результаті отримаємо енергетичний кластер з потужною ресурсною базою», - наголосив Сергій Савчук. 

Як пояснив Сергій Савчук, такі енергетичні кластери стануть ключем до вирішення кількох актуальних для кожного населеного пункту питань: енергозабезпечення за рахунок місцевих видів палива, підвищення зайнятості населення, пожвавлення бізнесу, активізації економіки. Крім цього, ці проекти зможуть зацікавити зарубіжних інвесторів. 

«Сфера вирощування енергокультур потребує активізаціїі. Тому наразі розглядаємо можливість розробки програм підтримки бізнесу, який бажає працювати у цій сфері», - прокоментував Голова Агентства. 

У свою чергу, Володимир Лященко підкреслив зростаючий інтерес місцевої влади та бізнесу до виробництва енергії з відновлюваних джерел. Наприклад, у Житомирі планується встановити когенераційну установку на біомасі 44 МВт теплової та 16 МВт електричної потужності. 

За підсумками зустрічі сторони досягли принципової домовленості опрацювати можливість створення на базі Львівської області пілотної програми підтримки бізнесу у реалізації проектів з вирощування енергокультур

 

версія для друку