українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2017 року
06.09.2017 | 15:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – В першу чергу хочу привітати всіх українців з тим, що вчора відбулася, на мій погляд, дуже знакова подія: парламент ухвалив перший закон з пакета урядових змін – Закон "Про освіту".

Я хотів би привітати Лілію Михайлівну Гриневич – лідера цього процесу, команду МОН, Уряд, парламент, Президента, подякувати голові парламенту за те, що ми об'єдналися і прийняли надзвичайно важливий закон, який дасть можливість українським дітям отримати зовсім іншу якість сучасної освіти. Але хочу також підкреслити, що це тільки початок, тобто відкриті двері, нові можливості для того, щоб зробити доступ до освіти вільним.

Ми паралельно будемо працювати над розширенням мережі. Як я й говорив, за три роки ми ліквідуємо всі черги в дитячі садочки, будуватимуться нові школи, будуть створюватися опорні школи, буде зміцнюватися, розширюватися парк шкільних автобусів для того, щоб забезпечити буквально кожну територіальну громаду необхідним транспортом.

Найголовніше – ми будемо системно повертати повагу до українського вчителя. Ми на 50% підняли зарплату в цьому році, в наступному році – ще на 25%. Ми будемо постійно, системно піднімати зарплату в тих сферах, де надзвичайно важливо досягти успіху, зокрема це освіта, охорона здоров'я, якій теж потрібні реформи, зміни, що слугуватимуть зовсім новій якості надання і медичних послуг. Тому працюємо далі.

У нас на черзі реформа, позитивні зміни в системі охорони здоров'я, в пенсійному забезпеченні. Нам потрібен ряд рішень, які остаточно змінять країну, відкриють нові можливості до нової якості життя українських громадян.

Хочу підкреслити, що це є надзвичайно відповідальна робота, Але ми до неї готові, готові нести відповідальність і боротися за успіх нашої держави.

Окремо хотів би підкреслити важливість підготовки України до нового опалювального сезону. Декілька тижнів тому під час робочої поїздки до однієї з областей я провів загальноукраїнський селектор і хочу підкреслити, що завдяки реформі з фінансової децентралізації та підтримки місцевого самоврядування, яку ми провели в країні, в цьому році виділені рекордні 9 млрд (у минулому році було 7,2 млрд) на підготовку країни до нового опалювального сезону.

Тут потрібно зазначити, що кошти на місця ми всі передали. І я як Прем’єр-міністр країни вимагаю, щоб в українських оселях було тепло, затишно, світло, щоб люди ходили по нормальних, чистих тротуарах і їздили по прибраних дорогах. Це важливо забезпечити саме місцевій владі. Це відповідальність місцевої влади за якісну підготовку до опалювального сезону, підготовку всіх котелень, всіх об`єктів іншої інфраструктури для того, щоб забезпечити належну якість надання послуг.

Що потрібно відзначити? Потрібно відзначити, що чи не вперше за історію нашої незалежності станом на вересень відсоток підготовки комплексу достатньо високий. Тому сьогодні ми заслухаємо загальну інформацію Віце-прем’єр-міністра Г.Зубка, Віце-прем’єр-міністра В.Кістіона, Міністра палива та енергетики І.Насалика з чіткою інформацією про запаси енергоресурсів, стан підготовки і завдання, які стоять сьогодні перед місцевими органами влади.

Хочу підкреслити, що якісною підготовкою до нового опалювального сезону буде готовність регіону, міста до 1 жовтня. Давайте будемо говорити про те, що 1 жовтня буде ознакою професійності в підходах до управління територіями. Хочу також підкреслити, що під час моїх регіональних поїздок я можу з фахової точки зору і професійно оцінити стан справ в міському чи місцевому господарстві.

Хочу підкреслити ще раз: там, де є якісний господарник, міський голова, голова громади – там є якісний догляд, системний розвиток, розвиток, до речі, місцевої економіки. Сьогодні десятки підприємств створюються в різних регіонах країни. Є і ті, де такі підприємства не створюються. Я вважаю, що зусилля місцевої влади є недостатніми.

Там, де є господарники, де люди на своїх місцях – міста охайні, доглянуті і видно, що території розвиваються. Де цього немає, на превеликий жаль, немає того відчуття, що місцева влада ефективно використовує ресурси, які надані.

Насправді ми з центрального бюджету в місцеві бюджети просто взяли і передали 100 млрд грн, за які можливо привести території до належного стану і зробити зовсім іншу якість надання послуг на місцевому рівні. Але ми будемо підвищувати відповідальність на місцях, в тому числі, зокрема наші вимоги будуть теж достатньо жорсткими. Ми будемо зберігати і в наступному році питання децентралізації.

Ми робимо зараз, сьогодні теж буде доповідь про ще один закон, який я обіцяв органам місцевого самоврядування під час однієї зустрічі, це Закон про управління землями поза межами населених пунктів для об’єднаних територіальних громад. Сьогодні ми його проголосуємо, внесемо в парламент, будемо просити парламент на наступному пленарному тижні затвердити цей закон, щоб об’єднані територіальні громади мали повне право управління землями навіть поза межами свого населеного пункту. Цей закон очікують давно. Ми не дамо його заговорити, а будемо спільно з народними депутатами об’єднуватися для того, щоб проголосувати його відповідним чином.

Також хотів би, шановні колеги, сьогодні підкреслити ще одну тему, яку ми розглянемо. Це наша енергонезалежність.

Як ви пам'ятаєте, в минулому році я оголосив курс на те, що ми будемо заміщувати імпорт газу з Європи на український газ власного видобутку. Ми поставили завдання перед українською державною компанією "Укргазвидобування" збільшувати видобуток газу. Ми в минулому році зупинили падіння видобутку, в цьому році ми перейшли до виконання плану, який був намічений, зростання видобутку українського газу.

Тоді, коли ми станемо країною, яка повністю може забезпечити свої потреби, а це буде в 2020 році, ми зможемо перейти до зовсім іншого формування ціни на український газ. Він стане значно дешевший, ніж імпортований. Але цей шлях нам потрібно пройти. І саме головне: він стане дешевший не на місяць і не на два, а на один раз і назавжди. Звісно, популісти, корупціонери в сфері газових оборудок можуть це зруйнувати в будь-який момент. Але я глибоко вірю в те, що все, що ми робимо сьогодні системно в цій сфері, дасть можливість Україні стати енергонезалежною, в 2020 році вийти на показники видобутку 100% і забезпечення власних потреб для комунальної теплоенергетики і населення і абсолютно повністю врегулювати цінову політику, яка стане дешевше, ніж вона є сьогодні, і це буде вже системно, на десятиріччя вперед. Ми будемо повністю незалежні, що стосується потреб населення і що стосується потреб комунальної теплоенергетики. Але цей шлях потрібно пройти.

І я радий сьогодні підкреслити, що за час проголошення курсу на нашу енергонезалежність, в цьому році від 600 до 700 млн. кубів українського газу буде більше, ніж це було в минулому році. Це теж величезна робота, яку потрібно продовжувати сьогодні. Ми почуємо про те, які є питання, які є проблеми, де потрібна допомога і підтримка сьогодні нашої газовидобувній галузі, тому що допомагати мало хто може, а от створювати перешкоди для тих, хто працює, у нас тут багато є охочих. Тому ми будемо теж тут серйозно підтримувати власний видобуток газу і дерегуляцію на цьому ринку.

В цілому хочу сказати ще одну річ. Я глибоко переконаний у тому, що ми абсолютно чітко можемо досягти якісного економічного зростання і якісного зростання рівня життя українських громадян. Зокрема через ті рішення, про які ми говоримо, новий Закон "Про освіту" – нова конкурентна якість освіти. Це буде означати, що нова якість розвитку в тому числі й національної економіки.

Нова якість охорони здоров'я буде означати нову якість послуг в охороні здоров'я. Це означає, що українці будуть отримувати якісні медичні послуги, будуть здоровішими і будуть жити довше. Це дуже важливо для нас, щоб люди жили довше, ніж це сьогодні середньостатистично. Це означає, що лікар буде мати вищу зарплату, економіка теж буде зовсім по-іншому розвиватися.

Пенсійна система. Наголошую на тому, ми зараз очікуємо, що ми у вересні спільно з депутатами, з Президентом, з коаліцією, з позакоаліційними фракціями і групами об'єднаємося, також мажоритарні депутати, приймемо Закон про пенсійне забезпечення і одразу з 1 жовтня піднімемо пенсії для 9 млн українських пенсіонерів. Це теж абсолютно чітко зміцнить забезпечення українських пенсіонерів і, найголовніше, розпочне системний шлях постійного підвищення пенсій для українських громадян.

Що важливо? Важливо, щоб темпи зростання доходів випереджали темпи зміни цін та сезонних коливань цін на товари. В тому числі питання і на місцях. Треба абсолютно чітко вимагати від місцевої влади запровадження енергоефективних технологій для того, щоб ціни і тарифи, які формуються, складові, які формуються на місцях, були достатньо прийнятними. Також наголошую, що і на наступний рік ми забезпечимо всіх, хто цього потребує, адресними допомогами і підтримкою держави у вигляді субсидій у повному обсязі для того, щоб кожен український громадянин пройшов опалювальний сезон там, де це буде потрібно, з підтримкою держави, без будь-яких додаткових труднощів. Це наш обов'язок, який ми виконаємо.

Тому вірю в те, що ми можемо досягти успіху. Я буду боротися за цей успіх, розумію і знаю, що більшість українських громадян налаштовані саме на те, щоб об'єднуватися і досягати успіху в нашій державі.

Для початку роботи нашого засідання я пропоную затвердити порядок денний, який сформовано за пропозиціями урядових комітетів, і перейти до розгляду питань порядку денного.

версія для друку