українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Оргкомітету з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору
07.09.2017 | 14:43
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 7 вересня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Оргкомітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 -1938 років.

«У цьому році виповнюється 80 років з початку масових політичних репресій 1937-1938 років, вчинених злочинним комуністичним режимом. Це величезна трагедія для нашої держави, адже в ті роки була фактично вичищена культурна, військова, мистецька, наукова еліта нашої держави», - сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Віце-прем’єр нагадав, що початком Великого терору стали рішення політбюро ЦК ВКП(б)та оперативні накази НКВС СРСР щодо масових арештів та розстрілів «антирадянських елементів». «Ці документи були видані у липні 1937 року, і саме вони стали трагічним стартом Великого терору, масштабної кампанії масових репресій громадян, що була розгорнута за ініціативою керівництва СРСР і особисто Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни соціальної та національної структури нашого суспільства. У ці роки на території України, за оцінками істориків, було засуджено майже 200 тисяч осіб із яких біля 2/3 – до розстрілу. Решту було відправлено до концтаборів. Звільнено було лише 0,3% заарештованих», - зазначив він.

«Зараз ми бачимо нові спроби деяких держав виправдання організаторів та виконавців цього злочинного тоталітарно-комуністичного режиму. Тому наш обов’язок – докласти всіх зусиль, щоб гідно вшанувати жертв Великого терору та зберегти пам’ять про цю величезну трагедію», - наголосив Павло Розенко.

Члени Оргкомітету схвалили проект Плану заходів на 2017-2018 роки у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору. Документ передбачає проведення у листопаді цього року меморіальних заходів у зв’язку з роковинами трагедії за участю вищого керівництва держави, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, ЗМІ та іноземних гостей. Також протягом 2017 -2018 років планується проведення документальних виставок , а також лекцій, «круглих столів», конференцій, семінарів, та інших просвітницьких заходів у навчальних закладах, закладах культури та серед військових з метою донесення об’єктивної інформації про передумови, перебіг та наслідки Великого терору. Окремо учасники засідання акцентували увагу на необхідності реалізації проектів, пов’язаних із виробництвом фільмів, присвячених подіям 1937-1938 років.

 

версія для друку