українська російська англійська
На базі двох вишів запрацювала магістерська програма "Спортивна журналістика"
07.09.2017 | 17:09
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

З 2017 року Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка і Національний університет фізичного виховання і спорту України почали спільну магістерську програму - "Спортивна журналістика". Про це на брифінгу, який відбувся 7 вересня, повідомили керівники обох вишів – ректор НУФВСУ Євгеній Імас і директор Інституту журналістики Володимир Різун.

Євгеній Імас зазначив, що "нова редакція закону "Про вищу освіту" передбачає можливість узгоджених програм між вищими навчальними закладами, із наданням спільного диплому". Користуючись нагодою, він подякував ректору Київського національного університету імені Тараса Шевченка академію Леоніду Губерському, директору Інституту журналістики Володимиру Різуну "за підтримку ініціативи щодо створення такої магістерської програми та її практичну реалізацію".

Майбутні магістри спортивної журналістики навчатимуться на базі Інституту журналістики. Викладатимуть на цій програмі провідні спеціалісти Інституту, НУФВСУ, а також відомі і досвідчені спортивні  журналісти України.

 «Спортивна журналістика» (професійно-орієнтована освітня програма, нормативний термін навчання 1 рік і 4 місяці), має на меті дати студентам професійні навички в сфері журналістики: розуміння суті спортивної журналістики та її місії в сучасному суспільстві; бачення загальних тенденцій  і перспектив розвитку українських і закордонних спортивних медіа.

Студенти вивчатимуть сучасні тренди сфери фізичної культури і спорту, актуальні проблеми спортивного менеджменту, спортивну психологію, спортивне право, агенційну діяльність у спорті, специфіку роботи прес-служб клубів, федерацій, статистику і прогнозування у спорті тощо.

Цього року до магістратури вступили дев'ять осіб, повідомив Володимир Різун: "Це унікальне поєднання волі двох навчальних закладів. Сподіваюсь, що ця програма стане поштовхом для відкриття подібних спільних магістратур – я вірю, що за цим майбутнє".

Відкриття магістерської програми привітали також проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка Володимир Бугров, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, директор департаменту олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту Роман Вірастюк, голова Асоціації спортивних журналістів Михайло Волобуєв, президенти спортивних федерацій, відомі спортивні журналісти.

 

 

 

 

версія для друку