українська російська англійська
Степан Кубів обговорив посилення економічного співробітництва у Чорноморському регіоні
07.09.2017 | 17:30
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

7 вересня Степан Кубів зустрівся з Майклом Хрістідісом, Генеральним секретарем Постійного міжнародного секретаріату Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

Під час зустрічі Степан Кубів підкреслив важливість подальшої активної роботи для покращення економічного співробітництва у Чорноморському регіоні, включаючи дотримання країнами ОЧЕС міжнародних зобов'язань, прийнятих в рамках членства у СОТ та положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі.

“Переконаний, що держави-члени ОЧЕС повинні продемонструвати свій потенціал для досягнення економічного зростання та підвищення рівня життя в країнах регіону, де Україна відіграє важливу роль”, - відзначив Степан Кубів

Він нагадав про потребу більш тісної взаємодії для реалізації Спільної декларації країн ОЧЕС, прийнятої у травні 2017 року під час зустрічі міністрів економіки країн-членів ОЧЕС у Стамбулі.

“Україна вітає створення преференційних торгових механізмів, які відповідають правилам СОТ і не створюють бар'єрів у торгівлі з третіми країнами”, - наголосив Степан Кубів.

Він також наголосив, що роботу в цьому напрямі підсилить схвалення Регіональної стратегії зі сприяння торгівлі в регіоні ОЧЕС, проект якої наразі розглядається у рамках Робочої групи з торгівлі та економічного розвитку.

“Ми підтримуємо ініціативи зі створення Єдиного вікна, як інструменту спрощення торгівлі та створення механізму обміну інформацією з питань торгівлі та економічних питань у Чорноморському регіоні. Ці питання плануються до обговорення у Стамбулі 22 вересня у рамках чергового засідання Робочої групи”, - підкреслив Степан Кубів.

Довідково

Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) - міжнародна організація, яка об'єднує 12 держав Причорномор'я і Південних Балкан, створена для розвитку співпраці, миру, стабільності і процвітання у басейні Чорного моря. Україна головує в ОЧЕС з 1 липня 2017 року та зосереджує свої зусилля для практичної реалізації прийнятих рішень ОЧЕС щодо ефективного усунення бар'єрів у торгівлі, дотриманні країнами ОЧЕС міжнародних зобов’язань у рамках членства у СОТ.

 

версія для друку