українська російська англійська
Заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема бере участь у 12-му Економічному форумі молодих лідерів
07.09.2017 | 19:52
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

5-7 вересня у Польщі проходить 12-й Економічний форум молодих лідерів, організований Фундацією розвитку освітньої системи Республіки Польща.

Форум відбувається в рамках 27-го Економічного форуму, що відбувається у місті Криниця.

Завдання Економічного форуму молодих лідерів полягає у виробленні ідей для Європи майбутнього. Цього року у заході беруть участь  близько 400 лідерів зі Східної та Західної Європи, які представляють 42 країни Європейського Союзу, Східної Європи, Балкан та Кавказу.

В рамках форуму відбуваються дискусії молодих лідерів із представниками органів влади високого рівня, провідними політиками, бізнесменами та відомими суспільними діячами. Програма форуму зосереджена на наступних темах: підприємництво серед молодого покоління, соціальне підприємництво, освіта та сучасний ринок праці, сценарії розвитку Європи, молоді лідери та їх вплив на зміни у соціальному, політичному та культурному житті.

Для учасників форуму молодих лідерів було організовано окрему панельну дискусію в рамках 27-го Економічного форуму на тему "Нарощування потенціалу розвитку – освіта, працевлаштування, майбутнє". Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема взяв участь у дискусії в якості експерта.

В ході дискусійної панелі Олександр Ярема наголосив на важливості підтримки та розвитку неформальної освіти та важливості співпраці держави, освітнього сектору та бізнесу в питанні працевлаштування молоді. Учасникам зустрічі було представлено здобутки України з цього питання, зокрема результати реалізації навчальної програми "Молодіжний працівник" та Пакт заради молоді-2020.

"У сучасному світі новітніх технологій та нових потребах роботодавців – зникнення старих та появі нових професій – знання швидко старіють. Формальна освіта не встигає швидко та ефективно реагувати на ці зміни. Ще збільшує прірву між роботодавцями, молоддю і навчальними закладами. Викладачі, які навчались вчора - вчать сьогодні тих, кому працювати завтра, за нових ще не відомих сьогодні умов. Все більший акцент та запит формується на неформальну, інформальну та освіту впродовж життя. Саме тому одним з пріоритетів роботи Міністерства молоді та спорту є розвиток та визнання неформальної освіти," – підкреслив Олександр Ярема.

Окрему увагу учасників Форуму було приділено питанням подолання негативних явищ у суспільстві та пошуку шляхів розв’язання існуючих проблем.

Олександр Ярема, зокрема зазначив: "Нові виклики і загрози світовій безпеці, та європейським цінностям, які породжують дії Сирійської влади, Північної Кореї, Російської Федерації змушують змістити акценти з роботи щодо планування майбутнього розвитку на вирішення поточних проблем, таких як міграція, проблеми біженців. Болісно усвідомлювати, що зараз у самому центрі Європи, в Україні, понад 1,5 мільйони людей змушені покинути свої домівки через агресію Російської Федерації та будувати нове життя. Вирішити ці проблеми не можливо лише на рівні однієї країни, тільки поєднавши зусилля та зупинивши дії країн агресорів, ми зможемо забезпечити умови, коли для всіх будуть працювати єдині рівні права, демократичні підходи та європейські цінності".

 

 

 

 

версія для друку