українська російська англійська
Володимир Кістіон: Україна є найбільшою європейською країною з великим транзитним потенціалом
08.09.2017 | 13:11
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна є найбільшою європейською країною з великим транзитним потенціалом. Наші логістичні потужності – це «Порти Чорного моря – Західні Прикордонні переходи», «Білоруський транзит», «Транзит по річці Дунай», «Новий Шовковий шлях». Це дозволяє Україні бути вагомою частиною глобальної економіки та континентальних транспортних коридорів.

Про це, відкриваючи сьогодні в Одесі ІІ Міжнародну транспортну конференцію високого рівня «Інтегровані транспортні коридори Європа-Азія», сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, Уряд України готовий всебічно сприяти реалізації спільних інфраструктурних та логістичних проектів у нашій державі. Уже зараз в країні діє досить приваблива тарифна політика, з 1 січня 2018 року знижуються до 20% і всі ставки портових зборів.

«При Кабінеті Міністрів працює Логістичний комітет, який я маю честь очолювати. Це майданчик, на якому ми разом з експертним середовищем на інвестиційною спільнотою відпрацьовуємо проблемні питання та вносимо зміни у нормативні акти, які необхідні для покращення інвестиційного клімату в державі», - наголосив Володимир Кістіон.

З останніх рішень, які відпрацьовано на Логістичному комітеті, - проект постанови КМУ, яка дасть «зелене світло» для бізнесу, який інвестує в українські порти. Мова йде про індексацію інвестицій, вкладених у портову галузь нашої держави, легалізації незареєстрованих з об’єктивних причин об’єктів портової інфраструктури як державної, так і приватної форми власності.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр повідомив про реформування системи корпоративного управління нашого найбільшого залізничного перевізника – ПАТ «Укрзалізниця», зокрема, шляхом впровадження у цій компанії кращих європейських практик, у тому числі принципів ОЕСР. «Найближчим часом при Кабміні буде створена робоча група у складі представників Мінекономрозвитку, ЄБРР та Укрзалізниці, яка опікуватиметься даною реформою», - зазначив Володимир Кістіон.

На думку Віце-прем’єр-міністра, лише поєднуючи наші зусилля з міжнародними партнерами, ми зможемо досягнути взаємовигоди від розвитку інтегрованих транспортних сполучень у напрямку Європа-Азія й встановити взаємовигідні зовнішньоекономічні зв’язки. Тому такі зустрічі як Міжнародна транспортна конференція високого рівня «Інтегровані транспортні коридори Європа-Азія» мають бути системними.

 

 

 

версія для друку